Корм для котів: а якщо він відсутній?

14:25  |  28.10.2023
Чим кормити кота
Новини компаній

Домашні тварини є у багатьох сім’ях. І найчастіше йдеться про котів чи кішок. Одні купують кошеня для дитини, щоб вона краще пізнавала світ тварин. А буває так, що жінка живе одна, і щоб не виявилося нудно, з самотністю боротися легше, якщо в будинку є тварина. Але в будь-якому випадку його потрібно годувати. І не має значення, йдеться про приватний будинок чи міську квартиру, часто виникає питання, чим годувати кота якщо немає корму, в якому присутні необхідні мікроелементи та вітаміни? Питання не пусте, а дуже актуальне.

Альтернативні варіанти

Для багатьох людей відповідь на запитання, чим годувати кота, коли немає спеціального готового корму, дуже проста. Адже раніше не було можливості піти до магазину та придбати упаковку корму преміум класу чи бюджетного варіанту. Зазвичай тваринам пропонувалося те, що вживала сім’я. Щоправда, за деяким винятком. Хоча кіт або кішка вже своїм виглядом показували, будуть вони їсти пропонований продукт зі столу або відразу відмовиться, визначивши все по запаху.

Але часто сім’я намагається заощадити гроші на купівлю сухого корму для кота. Варто визнати, що його вартість може виявитися відчутною, особливо якщо порахувати, скільки грошей на це йде за рік. Тому пропонуються альтернативні варіанти:

— куряче м’ясо, але воно в жодному разі не повинно виявитися жирним;
— свіжа риба, оскільки це ідеальний натуральний білок;
— сир та інші молочні продукти, але лише як тимчасове вирішення питання;
— варені яйця, що також добрий варіант у вигляді білка.

І можна відразу помітити, що ті ж самі продукти використовує для харчування будь-яка людина. Ось і виходить, що кішку можна годувати зі свого столу. І це виявиться не надто відчутним для свого гаманця. Підійдуть ще деякі овочі, але тільки варені. Особливо це стосується моркви та гарбуза.

Чим годувати не можна?

Вирішуючи питання годівлі свого кота, необхідно відразу визначитися з варіантами продуктів, які не лише недозволені, а й перебувають під суворою чи обмеженою забороною.

  1. Не всі види молочних продуктів підходять кішкам, що в першу чергу відноситься до молока, від якого у цих тварин трапляється шлунковий розлад.
  2. Солодощі не варто давати кішкам, бо там є цукор, який не тільки швидко додає зайвої ваги, але ще й шкодить зубам.
  3. Кофеїн, присутній у різних напоях, часто викликає проблеми із серцем, та й на нервову систему він впливає негативно.
  4. Слід відмовитися і від часнику, і від цибулі, адже ці продукти харчування у кішок можуть сприяти гемолітичній анемії.

Адже якщо не часник, то цибуля часто присутня в тих стравах, які готують господині на кухні. З нею слід бути обережним. Під забороною ще й шоколад. Якщо для людини він корисний, то для кішок це справжня отрута.

Вся ця інформація обов’язково допоможе не тільки тим, хто хоче заощадити гроші на купівлі корму для кішок, але це стосується і тих, хто користується ним. Адже бувають ситуації, що сухий корм раптово закінчується. І що робити, коли немає можливості найближчими днями його придбати? Все дуже просто: як тимчасову альтернативу можна використовувати деякі продукти харчування. Але треба пам’ятати про те, що вони в жодному разі не є повноцінною заміною збалансованого харчування, особливо якщо кішка до нього вже звикла.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки: