Комбуча — это ферментированный напиток на основе чайного гриба, ставший очень популярным за счет множества полезных свойств. В комбуче есть пробиотики, антиоксиданты, витамины группы B и органические кислоты, что делает ее отличным выбором для укрепления…
Ми дуже небагато знаємо про бої на Запорізькому напрямку на початку 2022 року. Чому так — це питання відкрите, але будемо пробувати поступово розібратись. Сьогодні поговоримо про історію 9-го батальону з 59-ї бригади Збройних сил…
Всього 20 років тому Запоріжжя славилося потужною авіабазою, а наше військове містечко, де жили льотчики та їхні родини, було взірцем практично для всієї країни. Відносно нещодавно ми відзначили день військової авіації. Давайте згадаємо, що залишилося…
Можливо, ви чули про кладошукачів. Ці люди колись обходили всі хортицькі кручі в пошуках козацьких скарбів. Втім, шукали скарби і в старих будівлях, і де-інде. Декому навіть трохи щастило, однак по-справжньому великий скарб в нашому…
Ім’я цієї людини чув будь-хто, хто хоч іноді читав спортивні новини нашого міста. Вже багато років з перервами Олександр Резанов приймає активну участь в гандбольному житті Запоріжжя, спочатку як гравець, а вже потім — як…
Про Запоріжжя ходить дуже багато чуток і міфів, щодо яких іноді плутаються навіть ті, кому належало б про це знати — краєзнавці та навіть історики. Сьогодні ми пройдемося по декількох з них — мабуть, найвідомішим…
Не так вже багато тренерів по всьому світу можуть похвалитись, що виховали олімпійських чемпіонів. А у Семена Полонського таких було одразу п’ятеро! Довгі роки його ім’я пов’язувалось з розквітом запорізького гандболу, а наша місцева команда…
Окупанти створили доволі велику і потужні сітку інформаційних каналів, передусім в мережі Telegram, спрямованих на поширення різноманітних фейків та пропаганди. Перерахувати їх всі не стане сил, достатньо лише почитати будь-який з цих каналів протягом 5…
Свого часу зовнішній вигляд терміналу аеропорту Запоріжжя викликав хіба що фейспалм. Обідрана будівля часів «развітого социалізма» була справжнім соромом міста і добре показувала реальний стан справ з авіаподорожами в місті. Рішення про побудову нового терміналу…
В нашому місті є декілька точок, в яких доволі важко повірити, що ви знаходитесь в Запоріжжі, індустріальному центрі переважно радянської забудови. Ці будівлі будуть переважно нагадувати про Європу та архітектуру якихось старих містечок. Як так…
Зараз про цей ПЗРК мабуть, чули майже всі українці. Наші захисники завдяки цій американській зброї «приземлили» чимало російських ракет, вертольотів та літаків. Але насправді вперше цей компекс було застосовано ще в Афганістані, і один з…
Багато хто бачив чи хоча б чув про цю людину. Бо Запорізький митрополит був доволі медійним та активним в мережах, виступав в засобах масової інформації, навіть вів колись окрему програму на місцевому телевізійному каналі. Нещодавно…
Після відставки секретаря міськради Анатолія Куртєва, депутати обрали на його місце нового секретаря. Посаду зайняла Регіна Харченко. Однак про неї настільки мало відомо, що абсолютна більшість запоріжців навіть не впізнає її в обличчя. Що ж,…
Одним з нажаль, невеликих результатів літнього контрнаступу українських сил було звільнення села П’ятихатки. Тут знаходився опорний пункт російських окупантів, який вони пафосно свого часу обіцяли обороняти і не відступати. Однак українські військові змусили їх таки…
Мало хто вже згадає, але собор на цьому місці з’явився відносно нещодавно. Раніше тут ніякої церкви не існувало. З’явилась вона вже у «нульових», тому про традиції в даному випадку говорити не доводиться. Тим не менш,…
Навесні 2022 року на Запоріжжі панував хаос. Окупанти стрімко просувались територією області і де їх вдастся зупинити — було невідомо. Тоді так сталося що чітка лінія фронту була ще невідома. Численними були і випадки військових…
В українській культурі хліб має особливе значення. Він є вічним українським символом народного добробуту та гостинності. В умовах багатонаціонального складу населення України хліб виступає певним символом єдності, створюючи загальний гастрономічний код країни. Хлібозавод №1 Хлібозаводи…
Нині це місто набуло сумнівної відомості – внаслідок окупації та захоплення російськими загарбниками Запорізької АЕС, що розташована безпосередньо біля міста. Однак звідки взялось саме місто, коли це сталось і які були причини його появи –…
Сформована у грудні 2018 року, 110-та окрема бригада територіальної оборони (110 ОБрТрО) – це символ відданості та захисту Запорізької області та всієї України. Ця бригада виникла як відгукування на потребу забезпечення територіальної безпеки в регіоні….
В ніч проти 22 березня 2024 року очі мирного Запоріжжя сколихнули потужні вибухи. Російські війська, продовжуючи свою терористичну тактику, завдали ракетного удару по одній з найважливіших інфраструктурних споруд України – Дніпрогес. Цей акт жорстокості та…
Алкоголь супроводжував людство з найдавніших часів як у мирний час, так і на війні, і тому не міг не впливати на багато аспектів історичного розвитку. Період козаччини не був у цьому плані винятком, і низка…
Нещодавно в нашому місті перейменували вулицю Червонозаводську на честь Василя Вишиваного. Багато хто здивувався, щоб під цим ім’ям скривається представник австрійського аристократичного роду Вільгельм Габсбург. Як він став героєм для українців, і чим він пов’язаний…
Наразі багато українців дізнались про існування цього міста. Нажаль, привід для цього був так собі – повномасштабне вторгнення росіян, в результаті якого Оріхів зараз на лінії фронту. Але насправді Оріхів має давню та цікаву історію….
Головні туристичні пам’ятки нашої області – це не лише Запорізька Січ, Хортиця та гребля ДніпроГЕСу. Виїхавши на 100 кілометрів із міста у бік Мелітополя, можна побачити унікальну пам’ятку геології та археології світового значення – Кам’яну…
Так вже сталося, що Запоріжжя саме за часів СРСР стало потужним індустріальним містом. Керівники місцевих заводів мали доволі серйозні важелі впливу на процесу в місті. Але так вийшло, що ані місцева партійна еліта, ані більшість…
На одній з нещодавніх сесій міськради депутати прийняли рішення про дозвіл на будівництво так званих «модульних укриттів». Навколо них ще на стадії проектування було багато суперечок, але депутати прийняли рішення, яке було продиктоване… важко сказати…
Період 1920-х років був часом реалізації в Радянській Україні, як і в усьому СРСР, держав-ної політики, яка в офіційному дискурсі визначалася як «вирішення “жіночого питання”». В її контексті владою проводилися з численні кампанії, метою яких…
Наприкінці року стало відомо, що деякі категорії ВПО (вимушено переміщених осіб) залишаться без виплат. Скільки грошей отримують такі люди, чи мають вони хоч якусь допомогу від своїх районних адміністрацій, та скільки за таку роботу отримують…
Ім’я колаборанта Євгена Балицького відомо вже, нажаль, більшості українців. Зрадник з самого початку перейшов на бік росіян і допомагав їм всіляко як міг, і організаційно, і інформаційно. Нещодавно він дав інтерв’ю прокремлівському виданню про свою…
Після зайняття Запоріжжя Червоною армією в жовтні 1943 р. постало завдання відновлення заводів промислового вузла, які ле-жали в руїнах після подвійного знищення, якому їх піддали. В 1941 р. їх похапцем руйнували перед відступом з міста…