Статьи

Запорізька фотодокумендалістика: прості фото зі складним сюжетом

Запоріжанка Олена Тіта вже другий рік займається документальною фотографією. Через свої знімки вона не лише фіксує злочини російських військових, але й передає історії українців — переселенців, волонтерів, військових та інших. Її роботи стали відомими у…

Батальон запорізьких колаборантів

Так званий «Батальйон імені Судоплатова» — це особливий військовий підрозділ, створений у вересні 2022 року в окупованому Росією Криму. Його названо на честь Павла Судоплатова, радянського розвідника українського походження, відомого своїми спецопераціями, зокрема вбивством Льва…

Кольчуга скандал і до чого тут Запоріжжя

Активне застосування стелс-технологій у побудові військової техніки зводиться до одного — зменшення радіопомітності власної військової техніки. Але стара як світ приказка «на кожен меч, знайдеться і свій щит» виправдовує своє багатовікове існування. «Кольчуга» як засіб…

Ракетний щит Запоріжжя, якого більше немає: історія старих руїн посеред міста

Сьогодні, якщо ви з якихось причин зайдете на бульвар Гвардійський, то можете побачити там руїни старої військової частини. З напівзатертої емблеми на воротах ви можете дізнатись, що це колись була українська військова частина, але більше…

Військові злочини Росії: знищений найбільший волонтерський центр Оріхова

Обстрілами прифронтових територій Запорізької області важко хоч когось здивувати. Російські варвари постійно знищують житло, інфраструктуру та самих запоріжців. Але певний час звикнути, що ворог буде навмисно наносити удари по виключно цивільним об’єктам було доволі важко….

Перший потоплений: як в Бердянську знищили перший корабель російського флоту

Навесні 2022 року в Україні було не дуже багато хороших новин. Ворожі війська стояли під Києвом, Харковом, Миколаєвом та Запоріжжям, загрожували прорватись вглиб країни. Російські кораблі постійно стирчали поблизу Одеси. Тому новина, що було знищено…

історія бригади "Кара-Даг"

Ще минулої весни всю Україну вкрили агітаційні плакати, що запрошували на службу в бригаду «Кара-Даг». Названа ім’ям однієї зі знаменитих кримських вершин бригада викликала подив — що це за новий підрозділ? Насправді ж нове було…

Британський підприємець Джон Грієвз у Бердянську

У XIX столітті іноземні консули займалися комерцією, володіли підприємствами та торговими фірмами, і одним із таких був Джон Грієвз, британський віце-консул. Гривз, який був довіреною особою фірми «Клейтон», яка володіла торговими складами сільгоспмашин та гармат,…

Церкви Запоріжжя, що зникли назавжди

Нажаль, далеко не всі храми старовинної доби дійшли до нашого часу. В цілому, храмів колишнього Олександрівська у нас майже не залишилось. Але насправді в тодішньому місті були доволі цікаві зразки архітектури, які могли б бути…

Запорізькі пляжі: чи можна буде окунутись у спеку

Зараз літо, і саме час віддаватись відпочинку на воді. Якби зараз були мирні часи, пляжі були б вже буквально заповнені людьми. Однак зараз інші реалії, але чи вплинуть вони на відпочинок — читайте далі. Пляжна…

Запоріжжя та область: Приморськ в планах окупантів

Приморськ, мальовниче містечко на узбережжі Азовського моря, здавна славився як популярний курортний центр, приваблюючи туристів з різних куточків України та світу. Прекрасні пляжі, цілюще повітря та затишна атмосфера робили його ідеальним місцем для відпочинку та…

Запоріжжя та область: історія Степногірська

Нажаль, зараз в Україні вдосталь міст, що зникають. Степногірськ Запорізької області незабаром може зовсім спорожніти – тут немає газу, ні тепла, ні роботи для місцевих жителів. Розташована в містечку шахта з видобутку марганцевої руди –…

парк перемоги Запоріжжя

Нещодавно в Запоріжжі стався черговий «приліт» від окупантів. На щастя, обійшлося в цей раз без загиблих і значних руйнувань, адже впала ракета у парку Перемоги. Постраждала лише доріжка для транспорту. А сьогодні ми трохи пригадаємо…

Мирослав Симчич: на честь кого назвали вулицю в Запоріжжі

Уявити собі вулицю Мирослава Симчича в Запоріжжі ще десь 15 років тому було доволі важко. Зате в ті роки у нас було повно вулиць, названих на честь комуністичних вождів та різноманітних партійних діячів. Зараз же…

Найбільш оригінальні будинки Запоріжжя

Запоріжжя важко назвати містом, в якому багато цікавих зразків архітектури. Однак вони у нас все-ж таки є. Сьогодні ми спробуємо пригадати, які будинки Запоріжжя не схожі на інші, як і коли вони з’явились, і чому…

АвтоЗАЗ стратегічне підприємство Запоріжжя

Нещодавно стало відомо про збільшення кількості підприємств стратегічного значення в Запоріжжі. Запорізький автомобільний завод (ЗАЗ) – легендарне підприємство як для українського, так і для радянського автопрому. Як завод, що щорічно випускав сотні тисяч автомобілів, пройшов…

Олександр Сакун

Тисячі мешканців запорізької землі стали до лав Збройних Сил, Національної гвардії та інших силових структур щоб захистити рідну землю. Нажаль, багато хто вже не повернеться додому з війни, і тому ми повинні пам’ятати наших героїв…

Чи варто готуватись до блекаутів в Запоріжжі і що робити

Останнім часом в Україні поновились проблеми з енергетикою. Як і раніше, вони пов’язані з обстрілами з боку Російської федерації. Постала загроза нових відключень. Чого чекати найближчим часом, про це поговоримо сьогодні. Продовження ударів Всю минулу…

Ціни на рибу в окупованому Бердянську

Неодмінною покупкою кожного туриста влітку в Бердянську були бички. Також продавалась і інша риба — але ця, можна сказати, була неодмінним атрибутом нашого міста. Недарма навіть пам’ятник в Бердянську відповідний є. Однак з приходом рашистів…

Російська освіта в окупації

З моменту окупації території нашої області, окупанти розгорнули там масштабну пропагандистську кампанію. Зокрема, велика увага ними приділяється промиванню мізків дітям і молоді на свій манер. Нижче ми наведемо декілька прикладів цього. Педагоги-зрадники у Бердянську: пропаганда…

Бої за П'ятихатки: як було звільнено один з важливих рубежів на Запорізькому напрямку

Одним з нажаль, невеликих результатів літнього контрнаступу українських сил було звільнення села П’ятихатки. Тут знаходився опорний пункт російських окупантів, який вони пафосно свого часу обіцяли обороняти і не відступати. Однак українські військові змусили їх таки…

"Партизанський" привіт окупантам: як стара зброя допомагає боронити Запоріжжя

Українські захисники палко прагнуть вигнати окупантів з рідної землі. Поки що ворог ще дуже потужний, і намагається прорватись ще далі. Однак на заваді йому стоять наші військові. Нажаль, ми не маємо вдосталь сучасної зброї, тому…

залізнична катастрофа в Запоріжжі

сторія міста нерозривно пов’язана з різними подіями, в тому числі й трагічними. Однією з таких трагедій, що сталася на залізниці, є аварія агітаційного потяга «Більшовик» імені Сталіна. Коли ж сталася ця катастрофа і які її…

Скульптура на Базарній в Запоріжжі

Всі запоріжці довгі роки бачили напівзруйновану скульптуру колишнього фонтану в районі вулиці Базарної. Тривалий час до неї не було нікому ніякого діла, і вона поступово перетворювалась на гарну декорацію для постапокаліптичного кіно. Проблеми з фонтаном…

Брехня бердянських колаборантів

Військова пропаганда Росії часто використовує постановочні відео з нібито простими людьми, які схвалюють окупацію та висловлюють підтримку «руському миру». Їхні історії, на перший погляд, здаються щирими, але насправді далеко не завжди відповідають дійсності. Фігуранти відео…

наркотики в Запоріжжі 120 років тому

Мабуть, сьогодні багато хто сказав би, що відповідь очевидна – адже різноманітних шинків тоді вистачало, то мабуть саме вони і переважали у цій сумнівній першості. Однак якщо трохи розібратись в питанні, то відповідь буде далеко…

Трофейний театр у Запоріжжі

Мабуть, всім в нашому місті відомо, що колись наш музико-драматичний театр носив ім’я Щорса та був з 1944 року розміщений в Запоріжжі. Сучасна будівля театру веде свій відлік з 1953 року. Знавці історії пригадають, що…

як гуляйпільці захистили Запоріжжя

Українська армія твердо боронить Гуляйполе. Настільки твердо, що росіяни прозвали це наше місто «злой город». Самі ж вони поховалися між хатами у селі Дорожнянка (напряму 6 кілометрів від Гуляйполя), Пологах, розраховуючи на те, що ЗСУ…

Запорізька Хортиця у спогадах львівських січових стрільців

З самого початку свого перебування в Олександрівську січові стрільці стали невід’ємною частиною українського громадського життя. Вони активно співпрацювали з місцевими активістами, допомагаючи їм розвивати політичну, військову та освітню сфери. Стрільці брали участь у викладанні на…

Найстаріший міст в Запоріжжі

Оскільки Запоріжжя знаходиться на берегах декількох річок, то побудова мостів була справою звичною та необхідною. І якщо мости через Дніпро стали справді болючою темою для міста і залишались нею аж до нещодавнього моменту, найстаріший міст…