Що таке лагер і як його правильно вживати

09:22  |  26.01.2024
купити пиво Лагер за доступною ціною
Новини компаній

Лагер — найпопулярніше пиво у світі: майже 80% представлених на ринку сортів пива можна віднести до цього сімейства. Не дивно, що така популярність породжує безліч міфів: наприклад, деякі люди вважають, що всі світлі, нефільтровані сорти пива належать до лагеру. Але насправді це не так: не колір, міцність чи кількість фільтрації визначають приналежність до того чи іншого стилю. Секрет у методі пивоваріння: тільки продукт низового бродіння (тобто приготований за низьких температур) може називатися лагером. Це відрізняє його від елей, які варяться шляхом верхового бродіння у тепліших умовах. Відповідно, лагер може бути як світлим, так і темним. У цьому сімействі сотні сортів, серед яких найпопулярніші — Pilsner, Bock, Schwarzbeer. Всі ці та багато інших сортів представлені в асортименті МАУДАУ, де можна купити пиво Лагер за доступною ціною.

Як і коли з’явився

Лагер з’явився у Німеччині. Як і скрізь, пиво варили переважно в монастирях — воно вважалося відмінною альтернативою повсякденним напоям, які не могли похвалитися високим ступенем очищення або тривалим терміном зберігання. А оскільки сезон пивоваріння у німецьких ченців розпочинався пізно восени, продукт дозрівав у холодних льохах. Звідси і назва — «лагер» у перекладі з німецької означає «сховище». Виявилося, що за методу низового бродіння пивні дріжджі відокремлюються від сусла та осідають на дно, що надає напою особливого смаку. Ченці високо цінували свій винахід, гордо називали його «рідким хлібом» та вживали навіть під час Великого посту. Незважаючи на уявну простоту виробництва, сучасний лагер — досить примхливе пиво. Процес виробництва складається з кількох етапів, під час яких солод спочатку нагрівають до 60–70°C, варять, а потім охолоджують до 10–15°C. Готове сусло збагачують дріжджами та відправляють дозрівати за низької температури впродовж 7–14 днів. В результаті лагер набуває характерного смаку та аромату. Щодо тари, яку використовують виробники, лагер можна розливати і в банки, і в «скло». Порівняти ціни на напої та знайти найкращий варіант можна на сайті maudau.com.ua.

Секрети використання

Класикою сімейства є європейський бурштиновий лагер, який має характерний колір та універсальний смак. Також до популярних варіантів належать пілснер, який виготовляється зі світлого солоду, темний лагер із запахом карамелі, чорний шварцбір із паленого солоду. Відмінна особливість лагеру — нотки хліба, жита та банана в ароматі, а також довгий приємний післясмак. Лагер слід вживати за температури 5–8°С. Вище чи нижче — не варіант: напій втратить частину своїх смакових якостей. Після того як пиво розлили в келихи, потрібно дати йому подихати, а безпосередньо перед вживанням струсити круговими рухами, прикриваючи шийку келиха рукою. Перекочувати напій у роті, як вино, не потрібно — його смак найяскравіше відчувається після ковтка.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:

Комментирование закрыто.