Активний відпочинок в Запоріжжі: кілька цікавих ідей на вихідні

10:22  |  27.07.2023
Активний відпочинок Запоріжжя 2023

Хоча зараз іде повномасштабний конфлікт і російські війська і досі мають можливість обстрілювати Запоріжжя із різноманітних систем вогню, мешканці міста все ж знаходять приводи для радощів. Зокрема, запоріжці і досі користуються нагодами географічного розташування свого міста щоб гарно відпочити на вихідних. Сьогодні ми розкажемо, як це можна зробити.

Каякінг

Так-так, цей вид відпочинку і дійсно працює навіть сьогодні. Звісно, що деякі клуби припинили чи обмежили свою діяльність, але далеко не всі. Наразі доступним є маршрут у бік мосту через річку Московка. По самому Дніпру наразі плавати заборонено з питань безпеки та обмежень, пов’язаних із режимом секретності.

Також діє прокат каяків на Гребному каналі, але знов-таки, виходити у Дніпро не можна, тому маршрут буде обмежений. Але, незважаючи на це, спробувати треба, і ось чому.

Один із головних моментів у каякінгу — це спостереження за довкіллям. Ви бачите природу від зовсім іншого ракурсу. Часом можна зупинитись, щоб спостерігати за граціозними лебедями або маленькими рибками, які пливуть навколо наших човнів. Час сповільнюється, і ми насолоджуємося кожною миттю життя та відпочинку.

Подорож у бік Мокрої Московки

Окрім того, каякінг — це чудовий спосіб тренувати своє тіло. Правильні рухи весла допомагають зміцнити м’язи рук і спини, а також поліпшують координацію і стійкість. Великий бонус — це те, що це заняття дозволяє займатися фізичною активністю, не нав’язуючи надмірного навантаження на суглоби і м’язи. Таким чином, каякінг — це не просто спорт, це чарівний вихід з шумного міського життя, це спосіб знайти гармонію з природою та собою. Доречі, те ж саме можна сказати і про SUP.

Пляжі

Звісно, зараз безпечно далеко не на всіх пляжах. Умовно безпечним є Правобережний пляж. Але при всьому цьому слід пам’ятати, що пляжний відпочинок навіть без купання у воді є доволі привабливим варіантом дозвілля. Адже є безліч варіантів активностей на пляжах.

Наприклад, це може бути читання книжки або слухання аудіокниги під засмагою. Звуки природи поєднуються зі словами авторів, створюючи особливу атмосферу зосередження та релаксації. Час втекає невпинно, але на пляжі він має своє особливе течіння, і може здаватись, що ви знаходитесь в цьому природному пульсуючому ритмі.

Навіть обід на пляжі має особливий смак. Пікніки з друзями, де всі пригощаються своїми улюбленими стравами, ароматними фруктами і прохолодними напоями, стають справжнім святом смаку. Шумне сміхотворення і веселощі здатні створити неперевершену атмосферу співдружності та радості, чого зараз особливо не вистачає.

Весело провести час на пляжі можна навіть не занурюючись у воду

А коли наступає вечір, пляж перетворюється на місце чарівної романтики. Золоті промені сонця лагідно зникають у темряві, залишаючи за собою чарівні вогні вогнища. Вечірній вітер легенько грає з волоссям, а шепіт хвиль зближує з природою. Це час для важливих роздумів та сповідей думок, час для медитації під зірками. Залишається лише пожалкувати про те, що більшість запорізьких пляжів зовсім не пристосовані для якогось цікавого відпочинку. Але навіть у цьому є плюс, бо вашу фантазію ніщо не обмежує.

Прогулянка по Хортиці

Наразі більшість території острова закрита для сторонніх глядачів. Можна відвідати лише окремі ділянки легендарного острова. Зокрема, доступна для відвідування ділянка навколо музею, а також пагорб із Колом.

Сам по собі підйом нагору дозволить трохи розім’яти м’язи, а шикарний пейзаж,який відкривається з вершини пагорба компенсує усі витрачені сили. Втім, зараз картинка водночас і гарна,і сумна. З одного боку – ви бачите майже все місто. Але з іншого – зараз видно, наскільки сильно обмілів Дніпро.

А от козацьких вистав зараз, нажаль, немає

Окрім того, можна потрапити і на Туристичний пляж. Але туди краще їхати автомобілем, оскільки традиційні маршрути стежками зараз недоступні, користуватись ними заборонено. Втім, декого і це не зупиняє.

Квест-руми

Пригоди у квест-кімнатах дають відвідувачам незабутні емоції та спільні моменти, над якими можна посміятись ще довго після завершення квесту. Намагаючись знайти вихід з кожної кімнати, гравці розвивають командну співпрацю та креативне мислення. Ці кімнати є відмінним способом підтримувати дружбу і створювати спільні спогади.

Квест-кімнати в Запоріжжі – це чудовий спосіб зробити дозвілля приємним, насиченим та запам’ятовуваним. Кожна з них – це окремий світ, що чекає на своїх героїв-пригодників, які здатні розкрити його таємниці. І навіть якщо ви не зможете вирішити всі загадки, в одному можна бути впевненим: ви знайдете щось більше, ніж просто гру – незабутню емоційну подорож у світ загадок та пригод.

Інтер’єр одніє з запорізьких квест-кімнат

Вибір квест-кімнат в Запоріжжі просто величезний. Якісь з них пропонують розв’язати справу щодо вбивства, у інших ви будете відбиватись від хижих істот, а у третіх – намагатись знайти вихід з лабіринту.

Подорож до затоплених кар’єрів

Таку можливість дають Передаточний та Наталіївський кар’єр. Вода сюди потрапила після припинення видобутку граніту. Нараз колишня промзона перетворилась на чудову природну зону відпочинку.

Наталіївський кар’єр

Тут дуже чиста та прохолодна вода, і тому купатись тут – улюблене заняття багатьох запоріжців. Зазвичай, у теплу пору року кожними вихідними біля Наталійського кар’єру практично весь берег повністю зайнятий, незважаючи на те, що інфраструктури для відпочиваючих там немає. Люди купаються, засмагають, пірнають зі скель, плавають на матрацах. Відпочиваючі приїжджають до кар’єру навіть із ночівлею, встановлюючи на березі намету. Біля Передаточного кар’єру картина практично така ж сама, з тією лише поправкою, що тут ще і рибу виловлюють.

Доречі, риболовля – точно не те, чим зараз слід займатись на березі Дніпра. Аналізи води, взяті в Запоріжжі, поки що невтішні. Вміст різноманітних шкідливих речовин та бактерій значно перевищує норму. Тому і риба, виловлена у наших водоймах, непридатна до вживання.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:
Новости Запорожье