Пляжний сезон 2023: де можна купатися у Запоріжжі

11:42  |  24.07.2023
Пляжі Запоріжжя

У спекотні літні дні так і хочеться зануритись в холодну річкову воду. Раніше запоріжці могли собі дозволити декількагодинний тріп до моря. Наразі, внаслідок війни та окупації Півдня, це є абсолютно неможливим. Тому залишаються лише міські пляжі. Але чи безпечно це?

Ситуація на сьогодні

За інформацією, що отримали глядачі під час національного телемарафону, Запоріжжя радує своїх мешканців і гостей трьома міськими пляжами: Центральним, Правобережним та зонами відпочинку на вулиці Лейтенанта Шмідта.

Сьогодні співробітники комунального підприємства «Титан» докладають всіх зусиль, щоб доглядати за цими місцями належним чином, фарбують лави та урни, роблять прибирання на території. Проте, на жаль, у цьому році прийнято рішення про відміну пляжного сезону у Запоріжжі та області. Однак, не зважаючи на це, багато людей все одно відвідують ці місця, щоб відпочити, насолоджуючись сонцем і теплом. Юрій Малашко, начальник Запорізької ОВА, звертає увагу на те, щоб люди не наражали себе на небезпеку та дотримувалися правил безпеки.

Центральний пляж Запоріжжя

Цікаво зазначити, що наразі ще немає повної заборони на відвідування цих місць, але зважаючи на ситуацію, важливо залишатися обережними та враховувати рекомендації та обмеження. У місцях відпочинку лише розміщено об’яви про те, що купання у цих місцях заборонено.

Підрив Каховської ГЕС

Протягом осені-зими на пляжах Запоріжжя спостерігались два явища. Спочатку вода суттєво відійшла від берегів внаслідок того, що греблю Каховської ГЕС частково зруйнували під час відступу російських військ з Правобережжя. Береги суттєво обміліли, це викликало екологічні проблеми, зокрема мор риби у Дніпрі.

Але згодом рівень води почав підвищуватись, і не тільки піднявся до умовно «довоєнного» рівня, а і значно перевищив його. Були підтоплені не тільки пляжні зони, а і зона лісопосадки вздовж Дніпра і навіть райони пансіонатів «Джаз» та «Скіф», дорога на Домаху.

Ось як зараз відійшла вода

Така ситуація зберігалась аж до моменту підрива окупантами Каховської ГЕС. Після цього вода почала стрімко відходити, і наразі пляжні зони Запоріжжя штучно збільшились до 30 метрів.

Ситуація на пляжах і небезпека

Наразі на пляжах Запоріжжя, як офіційних, так і неофіційних, присутні наступні негативні чинники:

  • сморід від води та мертвої риби
  • брудна вода, можна побачити маслянисті плями на поверхні
  • засмічене узбережжя

Але присутня і ще більша небезпека. До берегів тепер приносить боєприпаси часів Другої світової, які довгий час знаходились на дні чи в мулі. Наразі їх активно знаходять місцеві мешканці, а також співробітники поліції та ДСНС.

Евакуація з узбережжя авіабомби часів Другої Світової

Подібні боєприпаси представляють собою реальну небезпеку. Вони можутиь легко здетонувати чи вибухнути у будь-який момент. Особливо це стосується різноманітних артилерійських снарядів чи мін.

Звісно, не можна сказати, що усі пляжі зараз засіяні снарядами чи їх залишками. Але такі випадки, нажаль, зовсім не поодинокі. Окрім снарядів, вздовж берегів вистачає скляних виробів та їх уламків, які колись не дуже добросовісні запоріжці та гості міста викинули з човна чи з прогулянково катеру.

Масовий мор риби — зараз, нажаль, явище не поодиноке

Умовно безпечний пляж

На Правобережному підрізі Каховської ГЕС, не зважаючи на підрив дамби, рівень води залишився стабільним, у той же час як Центральний пляж охопив справжній смітник та багнюка. Однак, ситуація на верхньому б’єфі Дніпра зовсім інша, і там відпочивають сотні людей. Тут рівень води за останніми даними становить 51,27 м, а після підриву дамби він піднявся лише на 4 см.

Офіційно пляж не був відкритий, проте це не завадило запоріжцям насолоджуватись відпочинком на природі. Багато людей приходять сюди купатися та засмагати на сонці. Немає тут ні поліцейських, ні попереджень, що забороняють відпочивати. Рятувальники регулярно патрулюють акваторію на човнах, щоб забезпечити безпеку відпочивальників і не допустити їхнього занадто далекого запливу, що загрожував би появою смертей на воді.

Ситуація на Правобережному пляжі зараз

Те що пляж офіційно не був відкритий, це помітно за його обладнанням (точніше, його відсутністю) — відсутність ногомийок і душів роблять користування ним не надто зручним. Однак, це не заважає запоріжцям насолоджуватись літніми радощами і чарівними моментами на природі.

Втім, небезпека все одно існує. Так, було оприлюднено інформацію, що знайдено перевищення лактозно-позитивної норми кишкової палички у 14 разів. Це одразу підводить нас до думки, що купатись небезпечно. Але, повторимось, на сьогоднішній день це мало кого зупиняє. Можемо лише дати пораду: якщо все-таки зберетесь на пляж, то краще на Правобережний. Принаймні, він чистіший і хоч трохи безпечніший.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter