Росія активізує процес формалізації контролю над окупованою Запорізькою АЕС, готуючи її до інтеграції у власну енергомережу. 3 лютого виконуючий обов’язки керівника Росатомнадзору відвідав станцію для обговорення експлуатаційних та безпекових питань, включно з ліцензуванням другого блоку.
Інститут вивчення війни (ISW) повідомив про активізацію російських дій щодо формалізації контролю над окупованою Запорізькою атомною електростанцією та її інтеграції в енергосистему РФ.
3 лютого виконуючий обов’язки керівника Верхньодонського управління Федеральної служби з екологічного, технологічного та ядерного нагляду (Росатомнадзор) Андрій Тюрін відвідав ЗАЕС для обговорення ключових експлуатаційних та безпекових питань. Росатомнадзор обіцяє видати ліцензію на експлуатацію блоку №2 протягом наступного місяця. Раніше, у червні 2025 року, ліцензію на експлуатацію отримав блок №1.
За спостереженнями аналітиків ISW, керівництво окупаційної адміністрації ЗАЕС у грудні 2025 року повідомило, що станція завершила перехід до «стандартної організаційної структури, типової для російських АЕС». Цього року спостерігаються ознаки активного підготовчого процесу, включно з видачею ліцензій та розгортанням інфраструктури електропідстанцій і ліній електропередач на окупованому півдні України.
Експерти зазначають, що ці кроки свідчать про наміри Росії інтегрувати ЗАЕС у власну енергетичну систему, що підвищує ризики для безпеки станції та регіону. Голова МЗС Андрій Сибіга раніше повідомляв, що росіяни намагаються залучити МАГАТЕ для підключення окупованої ЗАЕС до своєї енергомережі.
Також neddавно за інформацією западних ЗМІ російська влада у рамках мирної угоди наполягає на тому, щоб Україна і РФ розділили між собою електроенергію, яку виробляє окупована Запорізька атомна електростанція.
Комментирование закрыто.