Одкровення запорізького колаборанта: як Балицький здавав окупантам область

15:25  |  25.12.2023
Євген Балицький

Ім’я колаборанта Євгена Балицького відомо вже, нажаль, більшості українців. Зрадник з самого початку перейшов на бік росіян і допомагав їм всіляко як міг, і організаційно, і інформаційно. Нещодавно він дав інтерв’ю прокремлівському виданню про свою «роботу» на благо окупантів.

До війни

Сам Балицький з сім’ї військового, його батько був льотчиком. У 1987 році Балицький-молодший склав присягу в Тамбовському вищому військовому авіаційному училищі льотчиків, а закінчив його в 1991 році, якраз перед розпадом Радянського Союзу. За розподілом Балицький потрапив до Естонської РСР, до міста Тарту, де базувався полк стратегічної авіації, командував яким на той час радянський генерал-майор Джохар Дудаєв. Звідти Євген був направлений до Іванова, де проходив підготовку на військово-транспортному літаку Іл-76. Після цього повернувся до Мелітополя.

В Мелітополі він відмовився прийняти українську присягу і звільнився з армії в званні капітана. Далі він зайнявся бізнесом, хоча насправді це був звичайний «віджим» активів у місті. Дамо ненадовго слово самому Балицькому:

Наприкінці 90-х, коли українізація стала тотальною, я прийняв рішення йти в політику, щоб мати можливість відстоювати інтереси численного російськомовного населення Мелітополя та всієї Запорізької області. 1998 року я впевнено виграв вибори і став депутатом Запорізької обласної ради.

2004 року трапилася «помаранчева революція». А події 2014 року — так звана «революція гідності» та АТО — ще більше загострили ситуацію в країні та поставили багатьох тоді ще українських політиків перед вибором.

Балицький виступає у Верховній Раді

Насправді ж, вибір у Балицького був цілком зрозумілий. Він став депутатом Верховної ради України і продовжував засідати в залі засідань, голосувати за закони,як і інші. Звісно що його блок ОПЗЖ був відверто колаборантським, але він не втік з країни, як той же Царьов чи Азаров. Тому коли Балицький розповідає про якийсь вибір – то відверто бреше.

Захоплення Мелітополя

«До лютого 2022 року була боротьба, конфлікти, цькування з боку української влади та проплачених нацистських активістів. Весь цей період ми жили практично в окупації, нова українська влада позбавила нас рідної мови, справжньої історії та справжніх героїв нашої церкви. Нас намагалися зробити німими», — згадує Балицький. Боровся колаборант так, що отримав орден від української влади у 2013 році та двічі був народним депутатом. Дивна така боротьба, це вас не дивує?

З захопленням влади в місті росіянами Балицький надав оккупантам власний телеканал для розповсюдження пропагандистської інформації. Також за його допомоги формувався проросійський актив у Мелітополі, зокрема загони «самооборони», які разом з російськими ОМОНівцями та ФСБ-шниками полювали на патріотів України.

Також Балицький бідкається, що в місті не було інтернету та зв’язку – мовляв, винна у цьому українська влада. Але насправді інтернет відключили самі росіяни, щоб мінімізувати виток інформації з окупованої території.

Недо-губернатор

Нараз Балицький є губернатором окупованої території Запорізької області. Саме він відповідає в окупантів за «збір урожаю», себто за вивіз награбованого українського зерна російськими судами на продаж за кордон.

Зрадник Балицький і персонаж з прізвиськом на літеру «Х»

Також зараз Балицький розповідає, що буде займатись промисловістю області, яка нібито занепала за часів хазяйнування української влади. Але що цікаво, у самому Мелітополі, наприклад, саме Балицький володів більшістю підприємств. Під контролем сім’ї знаходилася низка мелітопольських підприємств, а саме завод “Автогідроагрегат”, “Запорізький пивзавод №1”, “Пиво-безалкогольний комбінат ”Азов”, “Укрвтортехнології” тощо. Всі вони припинили свою діяльність внаслідок банкрутства та були ліквідовані. При цьому, деякі отримали статус “банкрут” фіктивно з метою отримання грошей. Так, фірма родини Балицьких привласнила понад 2 мільйони доларів кредиту держбанку. Ці гроші банк видав на оплату сировини та матеріалів для “Мелітопольський завод підшипників сковзання”, однак гроші родина використала і не повернула.

Ми не просто читаємо цю книгу – ми її пишемо. Ніхто не знає, як це правильно робити, немає певних норм і правил, адже ми, як і вся країна, зіткнулися з подібними випробуваннями вперше. Досвід Криму та Донбасу інший, там залишилися люди, бази даних. Ми все створюємо з нуля, намагаємося все зробити правильно і максимально комфортно для мешканців. І, звісно, Росія нам у цьому дуже допомагає

каже Балицький, хвастаючись про свої наміри перетворити область на квітучий край. Цікаво, хто ж йому заважав раніше?

Таким чином, хто вкрав і розвалив запорізьку промисловість – дуже добре видно. І претензії Балицький мав би висувати до самого себе. Але, звісно, робити він цього не буде. Поки що він насолоджується верховною владою в області, «вирішує» питання і почуває себе міні-богом. Але насправді розплата для окупанта не за горами, як і для всіх його прибічників.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:

Комментирование закрыто.

Новости Запорожье