Підбірка найкращих «перлів» запорізьких колаборантів

15:55  |  21.06.2024
Підбірка найкращих "перлів" запорізьких колаборантів

Окупанти створили доволі велику і потужні сітку інформаційних каналів, передусім в мережі Telegram, спрямованих на поширення різноманітних фейків та пропаганди. Перерахувати їх всі не стане сил, достатньо лише почитати будь-який з цих каналів протягом 5 хвилин, щоб зрозуміти скільки брехні та маячні вони видають. Ось лише кілька прикладів, які ми надаємо до вашої уваги.

Крадені електростанції

Представники окупаційної влади через підконтрольні телеграм-канали та медіа вихваляються своїми зусиллями з відновлення промислових сонячних електростанцій, побудованих українськими власниками та інвесторами на тимчасово окупованих територіях.

Так, окупаційний телеграм-канал «Запорожский Вестник» 23 квітня опублікував повідомлення про відновлення сонячної електростанції в Якимівці.

«Акимовская станция долгое время находилась в нерабочем состоянии. После модернизации комплекс вновь начал функционировать. Теперь количество вырабатываемой электроэнергии увеличится до 1 млн кВт*ч в месяц. Всего в ведении минэнерго Запорожской области — 12 солнечных электростанций в разном состоянии. Часть из установок нуждаются в ремонте и модернизации», — повідомляє «Запорожский Вестник».

Судячи з опублікованого відео, ймовірно, йдеться про СЕС, що належать ТОВ «Соліс Імперіум» та «Солар Енерджі Матч» з Дніпра. У власності компанії знаходяться наземні сонячні електростанції, одна з яких введена в експлуатацію 16 грудня 2019 року, а інша — в листопаді того ж року в смт Якимівка. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, встановила «зелений» тариф на електроенергію, вироблену на цих об’єктах, до 1 січня 2030 року.

З початку окупації Запорізької області об’єкти електроенергетики залишилися під контролем загарбників. Вони фактично загарбали чуже майно і використовують його на власний розсуд.

Електросамокат від ТЦК

Представники окупаційної влади знову маніпулюють темою діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Цього разу вони заявляють, що в Україні вже не знають, як залучити людей до війська, і тому пропонують виграти електросамокат за оновлення даних у військкоматах.

Так, телеграм-канал окупаційної влади «Токмак Сегодня» 24 квітня, посилаючись на «Военного обозревателя», опублікував повідомлення про оголошення від Київського міського ТЦК. У цьому оголошенні пропонується оновити свої дані та отримати промокод на покупки зі знижками.

«За «обновление данных в ТЦК», после которого обычно отправляют на фронт, предлагают промокоды на онлайн-кинотеатры и доставку суши, а также есть возможность выиграть электросамокат», — зазначено в публікації.

В листівці йдеться, що промокоди надаються у магазині косметики Eva, ресторані Сушия та в онлайн-кінотеатрі Megogo. Крім того, в оголошенні закликають взяти участь у розіграші призів, головним з яких є «електросамокат».

Проте в соцмережах Київського ТЦК та СП немає згадок про такий розіграш. Аналіз показує, що ні відомі українські медіа, ні популярні сайти такі як Eva, Megogo та Сушия не підтверджують свою участь у таких ініціативах, що ставить під сумнів достовірність акції.

Умови розіграшу залишаються невизначеними, а слово «електросамокат» в тексті оголошення містить помилки, що вказує на потенційну несерйозність оголошення. Знижка 25% на продукти жіночої гігієни для військовозобов’язаних чоловіків також виглядає дивно.

Київський міський ТЦК та СП у відповідь на запит від журналістів повідомив, що ця листівка не має до них жодного відношення.

Фейкові вибори

У Запорізькій області окупанти сфальсифікували результати виборів, приписавши Путіну 92% підтримки.

Численні окупаційні телеграм-канали та медіа продовжувають поширювати маніпулятивні повідомлення про нібито величезну підтримку Володимира Путіна жителями окупованих територій Запорізької області під час фейкових президентських виборів.

Так, 19 березня цього року телеграм-канал «Запорожский Вестник» опублікував повідомлення, в якому заявлялося, що Запорізька область увійшла до топ-10 регіонів РФ з найвищою підтримкою Путіна на виборах.

«Запорожская область за Президента: Наш регион вошёл в десятку субъектов с наибольшей поддержкой Владимира Путина. По итогам обработки 100% протоколов в целом по стране он набрал 87,28% на выборах президента РФ, а в Запорожской области – 92,83%. По данным ЦИК России, более 76 млн россиян проголосовали за действующего главу государства. Это рекордный показатель!», — написав «Запорожский Вестник».

Згідно з інфографікою, наведеною в повідомленні, окупована частина Запорізької області зайняла 8-е місце за рівнем «підтримки» на так званих виборах, а беззаперечну підтримку в 98,99% продемонструвала Чечня.

Президентські вибори 2024 року в Росії дійсно показали рекордні показники, але дослідники вказують на величезні фальсифікації, що підвищують як явку, так і підсумковий відсоток голосів за кандидата від влади. Кількість аномальних голосів за Путіна під час голосування паперовими бюлетенями становить 22 мільйони.

То скільки ж голосів вкрали?

Точну кількість сфальсифікованих голосів на окупованих територіях визначити неможливо, як і реальну кількість виборців. У лютому 2024 року ЦВК РФ повідомила про реєстрацію в чотирьох окупованих регіонах (Запорізька, Херсонська, Донецька та Луганська області) 4,5 мільйона осіб, хоча ще в грудні МВС РФ фіксувала лише 3,2 мільйона жителів у цих регіонах.

«Аналіз оприлюднених даних свідчить про масштабні фальсифікації та підтасовки. Путіну приписали додатково десятки мільйонів голосів. Головними «виборцями» на окупованих територіях України були російські окупаційні війська, і навіть зараховували голоси загиблих солдатів. Псевдовибори РФ є вагомим аргументом на користь запровадження додаткових санкцій та посилення міжнародної ізоляції Кремля», — зазначає Центр національного спротиву.

Крім того, голосування на окупованих територіях суперечить декларації прав людини та Міжнародному пакту про громадянські та політичні права. Це примусові вибори, які не мають нічого спільного з демократичним волевиявленням громадян. Цьогоріч російська влада офіційно дозволила голосувати людям в окупації з українським громадянством, але з точки зору українського законодавства, громадяни України на українських територіях можуть голосувати лише за обрання президента, депутатів Верховної Ради та місцевих депутатів, але не за президента іншої країни.

Королівський будинок


У квітні 2024 року окупаційні телеграм-канали та медіа поширювали інформацію про те, що президент України витратив £20 млн на придбання старовинного маєтку у англійської королівської родини.

Так, 2 квітня телеграм-канали «Токмак Сегодня» та «Триннадцатый» повідомили, що Зеленський придбав особняк Highgrove House, який раніше належав Королю Карлу III, за 20 мільйонів фунтів.

«Highgrove House використовувався Принцом Чарльзом з 1980 року як заміська резиденція, де він разом з Принцесою Діаною виховував своїх дітей — Принців Вільяма та Гаррі. За даними британської газети London Crier, після 44 років у власності корони, будинок разом з навколишнім парком був проданий президенту України. Грант Гарольд, колишній дворецький короля, заявив, що за його інформацією, угода була завершена 29 лютого 2024 року під час візиту дружини Зеленського до Великобританії. Сума угоди склала 20 мільйонів фунтів стерлінгів», — йдеться у повідомленні.

Telegram-канал у своїй публікації посилається на статтю, опубліковану у виданні London Crier на початку квітня (точна дата не вказана). Анонімний автор цього матеріалу пише, що хоча Букінгемський палац не робив офіційних заяв про угоду з Highgrove House, «існує багато деталей, які вказують на те, що продаж був завершений наприкінці лютого — на початку березня 2024 року». Фактчекери з італійського проекту Open замовили виписку на Highgrove House на спеціалізованому сайті, що належить уряду Великобританії. У документі зазначено, що станом на 5 квітня 2024 року власником маєтку був принц Вільям. Особняк перейшов до нього як спадкоємцю британського престолу від батька, коли Карл III став королем після смерті своєї матері Єлизавети II.

Окупаційні ресурси вже не вперше використовують цю схему для поширення фейкових новин про елітну нерухомість, нібито придбану сім’єю українського президента в різних частинах світу. У грудні 2023 року стали вірусними публікації про те, що Зеленський придбав маєток Геббельса неподалік Берліна, а також вілли в США та Єгипті.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:
Новости Запорожье