Російська освіта в окупації: як запорізьких дітей перенавчають на окупантський манер

17:36  |  29.04.2024
Російська освіта в окупації

З моменту окупації території нашої області, окупанти розгорнули там масштабну пропагандистську кампанію. Зокрема, велика увага ними приділяється промиванню мізків дітям і молоді на свій манер. Нижче ми наведемо декілька прикладів цього.

Педагоги-зрадники у Бердянську: пропаганда окупантів замість освіти

На жаль, в окупованих Росією українських містах, таких як Бердянськ, деякі педагоги піддаються тиску та змушені співпрацювати з окупаційною владою. Ця співпраця часто виражається в проведенні пропагандистських заходів та заохоченні дітей до лояльності до окупантів.

Яскравим прикладом цього є події, що відбулися до Дня захисника Вітчизни 23 лютого. Вчителі в окупованих школах та дитсадках Бердянська активно проводили різноманітні заходи, спрямовані на підтримку солдатів-окупантів та формування у дітлахів вдячності перед загарбниками.

Ось деякі з цих заходів:

  • Конкурси плакатів та малюнків: діти малювали та писали гасла на підтримку російських військ, дякували окупантам за «звільнення» міста.
  • Читання псевдо-патріотичних віршів: вчителі змушували дітей читати вірші, що прославляють російську армію та виправдовують війну.
  • Зустрічі з окупантами: солдати-окупанти приходили до шкіл та дитсадків, де розповідали дітям про «героїзм» російської армії та заохочували їх до співпраці.
  • Збір «гуманітарної допомоги» для окупантів: діти збирали для солдатів їжу, одяг, іграшки та інші речі.

Особливо жахає те, що вчителі змушують дітей писати листи подяки окупантам, в яких вони дякують за «рятування» їхніх життів. Наприклад, одна з вчительок змусила своїх учнів написати:

«Спасибо вам огромное солдаты. У нас не взрываются снаряды и не падают бомбы, мы не прячемся по подвалам, потому что Вы нас защищаете».

Також мілітаризація повним ходом йде і по дитсадкам. Туті в школах постійно збирається «допомога бійцям на СВО», тобто друга армія світу не може обійтись без чаю, цукру та згущеного молока, яке мусять передавати їм з окупованої території.

Підготовка до служби в війську

З моменту окупації частини Запорізької області російськими військами, в школах регіону розгорнулася активна пропагандистська діяльність, спрямована на мілітаризацію свідомості дітей та виховання в них лояльності до країни-агресора.

Окупанти постійно проводять у школах різноманітні «військові» заходи та ігри, що нагадують радянські «Орленок», «Зарницю» та інші подібні програми. Дітей одягають у камуфляж, навчають володіти зброєю (звісно, муляжами), проводять «військові тактичні навчання» та інші пропагандистські заходи.

Окрім цього, в навчальні програми шкіл вводяться предмети, що прославляють російську армію та історію, а також історію окупації Криму та війни в Україні. Дітей змушують писати листи «солдатам російської армії», дякувати їм за «звільнення» та «захист».

Вчителі, які не погоджуються з такою політикою окупантів, змушені йти у відставку або ж зазнають переслідувань.

Наслідки такої мілітаризації та пропаганди для дітей є руйнівними:

  • Формування ворожнечі до України та українців.
  • Знищення української національної ідентичності.
  • Психологічні травми та емоційне виснаження.
  • Втрата інтересу до навчання та інших сфер життя.

Важливо пам’ятати, що подібні дії окупантів є злочином проти дітей та порушують їхні фундаментальні права.

Загальна деградація системи освіти

З моменту окупації частини Запорізької області російськими військами, освітня система регіону зазнала значних змін, які не мають нічого спільного з покращенням якості знань учнів. Натомість, окупанти активно використовують школи як інструмент пропаганди та мілітаризації, перетворюючи їх на центри промивання мізків молоді.

Замість вивчення математики, фізики, хімії та інших важливих дисциплін, дітям нав’язують пропагандистські матеріали, що викривлюють історію та звеличують російську агресію. Їх змушують вчити російську мову та історію, принижуючи українську культуру та мову.

Вчителі, які не погоджуються з такою політикою, змушені йти у відставку або ж зазнають переслідувань. Їхні місця займають проросійські кадри, які не мають належної кваліфікації та досвіду роботи.

Внаслідок цього, рівень освіти на окупованих територіях стрімко падає. Діти не отримують необхідних знань та навичок для подальшого життя та кар’єри. Їхнє мислення затуманюється пропагандою, а емоційний стан погіршується через постійний тиск та страх.

Важливо розуміти, що такі дії вчителів є не лише шкідливими для психічного та емоційного розвитку дітей, але й незаконними. Їхня співпраця з окупантами є злочином проти українського народу. Після звільнення Бердянська всі вчителі, які співпрацювали з окупантами, мають бути притягнуті до відповідальності. Їхні дії не можна залишати безкарними.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter