Як усім запоріжцям якось подарували по пачці прокладок – історія однієї акції

10:37  |  28.11.2023
Як запоріжцям подарували прокладки

Різноманітні компанії іноді проводять свої промо-акції. Ця практика не нова, а самі акції мають різні форми. Навіть сьогодні іноді можна отримати промо-набір тої чи іншої продукції. У «дев’яностих» це ще було трохи в диковинку, а тим більше для Запоріжжя.

Листівка у поштовому ящику

У вересні 1997 року у своїх поштових ящиках запоріжці почали знаходити листівки. У них йшлося про те, що всіх чекає подарунок від компанії Procter & Gamble. Треба лише прийти з цією листівкою на найближче поштове відділення і отримати подарунок, ніякі гроші не потрібні.

Таємничі повідомлення обіцяли безцінний подарунок, чекаючий на їхньому порозі, як символ вдячності від великої компанії. Щедрість та великодушність, здавалося, лунали крізь кожне слово написаного тексту, спонукаючи серця до напруженого очікування. Наприкінці 1990-х років економічне становище населення було, м’яко кажучи, не найкращим. Тому люди йшли на відділення з непоборним очікуванням чогось гарного і приємного.

Черги були досить великі

Що ж було в пакеті

Таємничі пакунки, подаровані з такою люб’язністю, роздавали усім, хто прибув, викликаючи сплеск здивування та питань. Але фірменні пакети, які були таким жаданим трофеєм для багатьох після стояння в черзі, містили не зовсім очікувані предмети – упаковку прокладок Always.

Здивування вражало та замішувалося з розчаруванням у серцях і думках багатьох, бо сподівання на цінний подарунок, вартий чекання, перетворилося на упаковку прокладок. До того ж, цей дарунок видавали всім. Зокрема, ті самі прокладки, хоч і були неактуальними для чоловіків та пенсіонерів, теж видавались їм на загальних підставах.

Реакція громадськості була різноманітною: хтось відчував розчарування, хтось виражав своє невдоволення, але також з’явилися й ті, хто сприйняв це як гумористичну ситуацію, що спонукала до усмішок та жартів.

Громадське обговорення

У той день у Запоріжжі було відчутне не лише збентеження від незвичайної рекламної кампанії, але й бурхливі обговорення на кожному кроці. Містяни, обговорюючи незвичайну акцію Procter & Gamble, розмірковували над її справедливістю та етичністю, не кажучи вже про доцільність.

Співвідношення між обсягом виготовлених подарунків та їхньою актуальністю для всіх отримувачів стало центральною темою обговорень. Деякі висловлювали обурення, вважаючи це безглуздим витрачанням ресурсів, і підкреслювали необгрунтованість таких дій.

У центрі уваги опинилися етичні питання, пов’язані зі спрямованістю акції на конкретну аудиторію. Чому прокладки, які, безумовно, корисні для деяких отримувачів, були роздані усім, незалежно від їхньої актуальності? Це викликало загальний настрій несправедливості та нерозуміння серед мешканців, що стало додатковим моментом обговорень. Багато пенсіонерів відкрито обурювались і задавали питання – «а що мені з цим робити» і говорили, що краще б їм дали кілограм гречки.

Деякі дійшли навіть до органів влади. Там просто розводили руками і казали, що не мають до цього жодного відношення. Одна дама навіть прийшла у райвиконком і домагалась прийому, розмахуючи прокладками і висловлюючи гнівні речі. Інша частина черги намагалась її заспокоїти, питаючи, дочого тут міські чиновники. Жінка відповідала: «А, влада завжди винувата!». Таким чином, певну відомість компанія звісно, досягла, але чи була саме така відомість її метою? Навряд чи.

Успіх в інших регіонах

У Києві та в деяких інших містах акція Procter & Gamble виявилася більш успішною та призвела до більш позитивної реакції споживачів. Там теж застосовувались подарунки, але вони були розміщені безпосередньо в поштових ящиках. Це вразило киян та інших мешканців, що сприйняли це як приємний сюрприз.

Подібні акції іноді проводять і сьогодні

Замість прокладок, як у Запоріжжі, упаковки шампуню від Procter & Gamble виявилися в поштових скриньках, і це стало привітним знаком від компанії для киян. Цей варіант акції вразив своєю простотою та корисністю. Адже шампунь був універсальним продуктом, який відповідав широкому колу отримувачів. Щоправда, негативний момент теж був присутній – деякі крадії буквально виламували дверцята поштових скриньок, щоб вкрасти шампунь у сусідів.

Тим не менш, мешканці міста виявили вдячність за такий неочікуваний, але практичний подарунок, що відображалося у позитивних розмовах про сам факт акції і про, власне, компанію. Широкий загал потенційних клієнтів відчував себе врахованим та оціненим, отримавши продукт, корисний для повсякденного використання.

Ця вдала рекламна стратегія викликала лише позитивні емоції та підкреслила уважність компанії до своїх споживачів. Відмінність у підході та універсальність подарунків, розповсюджених в Києві, дали позитивний ефект, на відміну від неоднозначності та обурення, що виникли внаслідок акції у Запоріжжі. Згодом цю акцію в нашому місті згадували хіба як невдалий анекдот.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Комментирование закрыто.