Як в Запоріжжі випікали хліб: майже сторічна історія успіху

12:55  |  12.04.2024
Як в Запоріжжі випікають хліб

В українській культурі хліб має особливе значення. Він є вічним українським символом народного добробуту та гостинності. В умовах багатонаціонального складу населення України хліб виступає певним символом єдності, створюючи загальний гастрономічний код країни.

Хлібозавод №1

Хлібозаводи – це не просто підприємства, де випікають хліб. Це справжні серця міст, що б’ються вже багато десятиліть, забезпечуючи жителів свіжим, ароматним та якісним продуктом. Їх роль у житті будь-якого населеного пункту, як маленького, так і великого, важко переоцінити. Адже хліб – це не просто їжа, це символ життя, затишку та добробуту.

Одним із таких хлібних велетнів є «Запорізький хлібокомбінат №1», який розпочав свою роботу у далекому 1947 році. З того часу він пройшов довгий шлях, постійно оновлюючись та вдосконалюючись.

На початку свого шляху завод мав шість великих духових печей, які випікали понад 50 тонн хліба та близько 3 тонн хлібобулочних виробів на день. З роками виробництво автоматизувалося, з’явилися склади безтарного зберігання борошна, реконструйовані печі для випікання бубликів. У 1989 році, аби задовольнити попит населення, розпочалася реконструкція бублично-кондитерського цеху, де планували випікати до 5 тонн борошняних кондитерських виробів на добу.

На жаль, через брак фінансування проект модернізації так і не було завершено. Проте, це не завадило хлібокомбінату залишатися одним із лідерів галузі в регіоні, забезпечуючи жителів Запоріжжя та області якісною та доступною продукцією.

Сьогодні «Запорізький хлібокомбінат №1» – це не просто підприємство, що випікає хліб. Це частина історії міста, символ його працьовитості та стійкості. Це місце, де щодня з любов’ю та турботою створюють продукт, який дарує людям тепло та затишок.

Хлібозавод №5

«Запорізький хлібозавод № 5» свою історію веде з кінця 1978 року. Проектна потужність заводу складала 115 тон на добу, обладнаний 6-ма потоково-механізованими лініями. Серед них:

  • 3 лінії подового хліба;
  • 1 лінія формового хліба;
  • 2 лінії житньо-пшеничного хліба

Спеціалізується на випуску хлібобулочних виробів як масового виробництва, так і невеликих партій оригінальних виробів, використовуючи давні традиції та сучасні технології виробництва хліба.

Виробляє такі види продукції:

  • хліб вищого ґатунку «Хортицький»
  • хліб першого сорту Приморський заводський запорізький
  • житньо-пшеничний хліб український Таврійський
  • житній бородинський старослов’янський добрий

На початку 90-х років підприємство почало здійснювати планову реконструкцію, під час якої було модернізовано ділянку виробництва булочних виробів. Придбано сучасне обладнання виробництва Польщі та Словенії, що дозволило освоїти нові технології, розширити асортимент продукції та досягти високого рівня якості.

Окрім цього, проводяться реконструкції ліній із виробництва масових сортів хліба. Нещодавно введено в експлуатацію нову лінію виробництва Бельгії з випуску формового хліба. Лінія повністю автоматизована, на ній використана європейська технологія випікання. Аналогів хліба, що випікається на цій лінії, в Україні немає.

Характеристика підприємств

Вивчається досвід передових підприємств хлібопекарської галузі як України, так і близького та далекого зарубіжжя. Сьогодні відбувається підготовка до впровадження системи управління якістю продукції відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO 9001:2000.

Ринок збуту ВАТ «Запорізький хлібозавод № 5» -у першу чергу, це ринок хлібобулочних виробів самого м. Запоріжжя та області, а також інших регіонів України -Дніпропетровського, Харківського, Полтавського та інших. Звісно, останнім часом ринок дещо скоротився.

Серед основних партнерів ВАТ «Запорізький хлібозавод №5» – різноманітні торгівельні мережі. Підприємство працює з 17 великими торговими мережами VIP-роздробу. ВАТ «Запорізький хлібозавод № 5» одним із перших в Україні запровадило яскраве барвисте упакування продукції.

Сьогодні асортимент підприємства налічує близько 50 найменувань хлібобулочних виробів. Вся продукція виготовляється із натуральної високоякісної сировини без добавки хімічних покращувачів та консервантів.

Для людей, які потребують спеціального харчування, виготовляються дієтичні вироби. Гордістю підприємства сміливо можна назвати елітну серію хлібобулочних виробів «8 Злаків», до складу якої входить 8 видів борошна, а також соєві, пшеничні та житні пластівці, насіння соняшнику, кунжуту та коричневого льону, а також гречані та кукурудзяні зерна. Окрім неповторних смакових якостей, серія «8 Злаків» має лікувально-профілактичні особливості: підвищує розумову активність та працездатність організму, зміцнює нервову систему, покращує роботу серця та системи кровообігу.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:
Новости Запорожье