Скорочення виплат ВПО та величезні зарплати чиновників: дивний контраст Запоріжжя

17:02  |  28.12.2023
Зарплати чиновників в Запоріжжі

Наприкінці року стало відомо, що деякі категорії ВПО (вимушено переміщених осіб) залишаться без виплат. Скільки грошей отримують такі люди, чи мають вони хоч якусь допомогу від своїх районних адміністрацій, та скільки за таку роботу отримують посадовці?

Виплати для ТПО та для чиновників

Усі, хто виїхав з тимчасово окупованих територій, можуть отримувати грошову допомогу від держави. Нині вона складає просто сміхотворні 2000 гривень на місяць. Навіть знімати житло за ці кошти у Запоріжжі неможливо, не кажучи вже про якесь виживання взагалі.

Втім, нещодавно стало відомо, що з 1 лютого 2024 вже не всі ВПО будуть отримувати ці кошти. Якщо родина після 1 серпня 2023 року як ВПО та сім’я має середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї понад 8372 гривні на місяць, то ці виплати нараховувати не будуть. Так само не будуть нараховувати гроші і тим, хто виїжджав за кордон більше ніж на 30 днів.

При цьому в місті працює безліч військових адміністрацій, що номинально повинні займатись своїми «підопічними» з відповідних населених пунктів. Однак, майже жодної допомоги ніхто не отримував. Але, може ті посадовці працюють на волонтерських засадах? Ні, вони отримують великі зарплати. Але які і за що?

Гроші відправляємо на окуповані території

Відповідь може бути знайдена в журналістському запиті до Розівської селищної військової адміністрації. Ця адміністрація відмовилася надати свою адресу розташування, посилаючись на безпекові обгрунтування, щоб уникнути виявлення ворогом місця в Запоріжжі. Крім цього, вони вимагають від журналістки пояснень щодо причин її запитів інформації про виплати керівництву, пропонуючи лише штатний розклад замість реальних виплат.

Саме Розівка «прославилась» тим, що у квітні 2022 року тут провели рефередум про приєднання до терористичної ДНР

Додатково, в документації фактично зазначено, що зарплата працівникам Розівської селищної ради виплачується на ТОТ. Це викликає питання про безпеку відмови надати інформацію про використання бюджетних коштів. Інформація вказує на те, що ці особи, можливо, на ділі підтримали рух за «руський мир» на фальшивому референдумі в Розовці. Цілком імовірно і те, що українські громадяни оплачують зарплати можливим зрадникам, які, можливо, залишаються на посадах, фінансуючись країною-окупантом, та ще і на додачу — з українського бюджету.

Чи мають правоохоронні органи і ОВА інформацію про місцезнаходження та дії тих, хто отримує таке щедре фінансування з наших податків? Чи контролюють органи державного фінансового контролю достовірність, наприклад, проведення робіт з тушіння пожеж на окупованій території Осіпенківської громади чи утримання бібліотеки в Малій Білозерці? Питання, звісно, риторичне.

Доцільність витрати грошей

Ті самі питання стосуються всіх районів, де керівництво з Запоріжжя виплачує зарплати за не зрозуміло ким виконану (і чи виконану взагалі?) роботу, тим часом утримуючи своїх працівників у кращому стані, ніж живуть жителі нашого міста. Жителі, які віддають свою працю на користь України, віддають свій час на волонтерство та підтримку армії. Це все відбувається за благословення голови ОВА, який затвердив ці виплати своїм розпорядженням.

ВПО в Запоріжжі отримують допомогу від сторонніх фондів, і аж ніяк не від РВА

У відповідності до рішення Києва про достатність 32 мільйонів гривень для створення додаткових оборонних структур навколо Запоріжжя, витративши додаткову допомогу на посилення оборони, це можна було б зробити в 5 разів ефективніше. Але ці кошти були номінально використані на захист українців на ТОТ від наслідків природних лих, пожеж та реформ ЖКГ у містах, де просуваються російські інтереси та конфіскують майно українців.

Гроші також пішли на фінансування спортивних клубів, ДЮСШ, освітніх закладів, бібліотек, музеїв, виставок на українській території, яку Росія вважає своєю, а українці страждають. І навіть на мелітопольський Парк Горького. Це, мабуть, для того, щоб колаборанту Балицькому було комфортніше гуляти по українських стежках-вишиванках. Скільки ж ще і чого можна робити на користь росіян за рахунок українського бюджету?

Бердянська РДА, або за що платять гроші

Але є і такі посадовці, які знаходяться в самому Запоріжжі. Донедавна рекордсменом із зарплати серед голів сільських окупованих територій був Олександр Чуб (Токмацька ВА) – 510 тис. на рік. Його зарплата вища не тільки, ніж у нардепів, а й вища, ніж у президента Зеленського. Але як виявилося, його рішуче обійшов новий рекордсмен – голова Бердянської РДА Олексій Бакай. І ця сума, чесно кажучи, приводить у шок.

Олексій Бакай

Так, за неповний рік із березня по листопад 2023 рік, тобто. за 9 місяців Бакай отримав на руки 1 мільйон 238 тисяч 519 гривень. Або 137 тисяч гривень на місяць! У Чуба було втричі менше – 42 тисячі на місяць. Напевно, Бакай отримує ще й належну допомогу на ВПО, 2 000 грн/міс.

Свою наближену жінку Ірину Півень Бакай теж не образив. За якісь незрозумілі заслуги її зарплата в рамках Бердянської РДА за той же термін склала близько 350к.

Але це ще не все! У штаті Бердянської РДА, яка не має територіального району – він зайнятий окупантами, числиться аж 64 фахівців та начальників! Так, ви не помилились. І всі вони мають різні зарплати від 15 до 100 тисяч окладу та вище – залежно від «ефективності» та посади. Все з преміями, матдопомогою, відпускними, надбавками за ранг та вислугу, і звісно – допомога ВПО.

Таким чином, коли кажуть що не вистачає грошей на армію, біженців чи ще якісь подібні потреби, треба дуже уважно придивитись до апарату посадовців. Чи потрібен він? Чи виконує свої функції? Можливо, доцільніше було б ці кошти направити на оборону або на допомогу переселенцям?

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Новости Запорожье