Вже більше ніж півтора року йде повномасштабна агресіяРосії проти України. Так вийшло, що Запорізька область опинилася на передовій цієї битви, частина її і досі є окупованою. Але при цьому є кричущий факт – облрада і досі не провела жодного засідання!
Так-так, ви не помилилися: жодної сесії облради, починаючи з 24 лютого 2022 року, ще не провели. При цьому всі депутати, а також керівники облради, продовжують отримувати зарплатню, яка вимірюється десятками тисяч гривень. Як це можливо?
Вся справа в тому, що сесії не проводять, тому що зібрати кворум наразі не є можливим. Більшості депутатів наразі немає не тільки в Запоріжжі, а і в Україні взагалі. Деякі депутати знаходяться на тимчасово окупованих територіях, і активно співпрацюють з росіянами. Як приклад можна навести Євгена Балицького. Він з початком окупації Мелітополя одразу перейшов на бік росіян, і наразі очолює окуповані території Запорізької області.
Останнє засідання президії відбулося ще 22 лютого 2022 року, ще за участю Євгена Балицького. З початку війни повноваження ради фактично перетекли до ОДА (ОВА). Депутати – деякі втекли, інші пішли на фронт, треті залишилися на ТОТ, а хтось узагалі перейшов на бік ворога (Балицький, Гурська). Облрада не може зібратися фізично (для кворуму треба 43 депутати), але керівництво приховує це.
Дві спроби скликати Х позачергову сесію виявилися невдалими – 4 липня у залі зареєструвалися лише 18 депутатів, а 1 вересня – 22 депутати. Усього ж у нас 81 депутат облради.
Та й близько 70% області в окупації, тому раді керувати нема чим. Але органи облради продовжують функціонувати. Голова Олена Жук та її заступники (Любім, Куценко, Фукс) отримують не просто зарплати, а з надбавками за інтенсивність (це вже само по собі смішно), допуск до державної таємниці, премії.
Так, Олена Жук у 2022 році отримала 870 тисяч гривень, у січні-червні поточного року — 370 тисяч. З січня 2022 року по червень 2023 року її заступники отримали такі зарплати: Людмила Любім – 1,1 мільйона, Владислав Куценко – 811 тисяч, Геннадій Фукс – 648 тисяч гривень.
Разом із зарплатами апарату та обслуговуванням минулого року ці інтесивно непрацюючі пани обійшлися мешканцям області у 75 мільйонів гривень (лише за офіційними даними). Інтенсивно, згідно документів, витрачається бензин на автопарк облради. Зокрема, на чотири Toyota Camry для керівництва. Ці автомобілі свого часу купили по 45 тисяч доларів за кожний.
Свого часу в Раді навіть з’явивсязаконопроект про усунення облради від її повноважень, але він так і не потрапив на голосування. Відповідно до результатів засідання Погоджувальної Ради, проєкт постанови № 9118, датований 17 березня 2023 року, не був включений до порядку денного пленарних засідань.
Цей проєкт постанови передбачав тимчасову призупинення повноважень Запорізької обласної ради та їх передачу на період воєнного стану Запорізькій обласній військовій адміністрації.
Спеціально проти цієї ініціативи виступила фракція «Голос», і її депутати заявили, що на даний момент немає обґрунтованих підстав для так званого «розпуску» Запорізької обласної ради. Більше того, за їхніми словами, ця ініціатива порушує принципи демократії.
У зв’язку з такими обставинами Погоджувальна Рада не внесла це питання до порядку денного парламентських засідань. «У сесійній залі Верховної Ради наразі немає достатньо голосів для прийняття такої постанови, отже, Запорізька обласна рада буде продовжувати нормально функціонувати», — повідомив журналістам один з депутатів.
Отже, Запорізька обласна рада восьмого скликання під керівництвом Олени Жук продовжила свою «інтенсивну» роботу. Наразі до її обов’язків входять вирішення питань майнового характеру, узгодження діяльності комунальних підприємств, установ і закладів, а також призначення та звільнення їхніх керівників, заступників та інших посадових осіб.
У період між сесіями продовжує діяти координаційна дорадча рада, що працює при голові Запорізької обласної ради і вирішує актуальні питання стосовно діяльності комунальних підприємств, закладів і установ. Крім того, регулярно проводяться засідання бюджетної та інших постійних комісій.
Але і тут є нюанс. 8 вересня 2023 року санаторій «Глорія» закупив з подачі керівників облради Олени Жук та В’ячеслава Куценка 8 медичних приладів та апаратів на 4,8 мільйона гривень. Постачальником було обрано столичне ТОВ «ЦИММЕР МЕДИЗИН СИСТЕМ УКРАЇНА». Але питання в тому,що санаторій цей фізично знаходиться в окупаціїу Приморську, і куди пішли всі гроші – це велике питання. Шкода лише, що ним поки що не зацікавились відповідні органи.
Як буде розвиватись ситуація з облрадою далі, покаже час. Але черга корупційних скандалів, що супроводжують її очільників,вочевидь, колись таки призведе до того, що відкладений раніше проект постанови таки дійде до парламенту.
Комментирование закрыто.