Безглуздість окупантів: правда про дивний салют над містом

16:00  |  26.05.2024
Безглуздість окупантів: правда про дивний салют над містом

Восьмого травня цього року мешканці Космічного району Запоріжжя спостерігали ввечері дивне явище — хтось запустив феєрверк. Всі мешканці задавались питанням — кому і для чого це потрібно, адже відзначати 9 травня у нас припинили, та і ніби зайві вибухи та феєрверки зараз точно ні в кого не викликають позитивних відчуттів.

Вечір в Запоріжжі

В той день нічого надзвичайного в місті не відбувалось. Лише вже, нажаль, цілком звичні звуки повітряних тривог, на які більшість містян вже і уваги не звертає, порушували вечірній спокій. Люди гуляли в парках, відвідували магазини та кафе та відпочивали перед наступним робочим днем.

Таким чином, вечір в Космічному районі був заповнений теплом, затишком та спокоєм. Це місце, де час здається навіть трохи зупинився на мить, даруючи своїм мешканцям можливість насолоджуватися простотою життя та миром, що оточує їх.

Людей навіть не лякала часта загроза ракетних ударів чи атак БПЛА, що раз-пораз підлітають до міста, а деякі навіть кружляють над ним по декілька годин. Однак про небезпеку тоді мало хто думав. А дарма — російський безпілотник якраз наближався до міста.

Задум росіян

Російські агресори не полишають спроб отруїти життя українців своєю дурною пропагандою. Оскільки їх можливості транслювати радіо- або телесигнал на неокуповану територію суттєво обмежені, вони змушені більше вкладати в розкруту якихось псевдо-пафосних відео та власних телеграм-каналів.

Вочевидь, якомусь пропагандисту прийшла в голову ідея провести якусь піар-акцію, присвячену «Дню побєди» десь на неокупованій території України. Ви можете пригадати явну провокацію з проросійськими діячами у Києві, що прийшли в центр міста в радянській військовій формі та з якимись «бірюльками», які віддалено нагадували радянські бойові нагороди.

Подібні витівки несуть за собою мету не нагадати людям про якесь свято, а створити скандал, інформпривід, який окупанти потім могли б використати у власних цілях. Тож, захотіли росіяни щось зробити і в Запоріжжі та Нікополі.

Оскільки знайти таких дурнів, щоб вийти з червоним прапором з серпом та молотом тут знайти не вдалося, довелось вигадувати щось нове. Було вирішено задіяти для провокації беспілотний літальний апарат.

Польоти над Запоріжжям та Нікополем

Оскільки Нікополь знаходиться до окупованих територій значно ближче, то почали з нього. Першим туди відправився FPV-дрон, навантажений купою листівок та так званим георгіївськими стрічками.

Було заплановано, що дрон досягне населених районів міста і розкидає там свій вантаж. В листівках містилось звернення до жителів Нікополя, які ніби-то не повинні забувати подвиг дідів, спільну історію та привітання з 79-ю річницею перемоги у «Вєлікій Вітчизняній війні».

Нажаль, дрон таки долетів до свого місця призначення. Варто сказати, що росіяни останнім часом часто атакують FPV-дронами місто, тож застосування саме такого «доставщика» було тим ще знущанням над мешканцями багатостраждального Нікополя. Дрон розкидав свій вантаж над житловими будинками і полетів геть.

Згодом йому на зміну прилетів ще один. Він був заряджений невеликою кількістю феєрверків. Цей дрон вийшов теж приблизно у центр найбільш заселеної частини міста і влаштував там своєрідний салют на честь так улюбленого рашистами «свята».

На щастя, ніхто від цих витівок в Нікополі не постраждав. Мало того, як показав опит містян, майже ніхто цю акцію і не помітив. Тож якщо росіяни і переслідували якусь мету, то вони навряд чи її досягли. Вочевидь, вони це і самі зрозуміли, бо вже у наступний, «святковий» день декілька годин атакували місто за допомогою артилерії і тих-таки дронів.

До Запоріжя відстань значно більше, тож FPV-дрон сюди долетіти б не зміг. Тому довелось використовувати інший дрон, більш далекобійний, хоч і теж керований по відеоканалу.

Саме цей дрон і прилетів до Космічного району Запоріжжя. Тут він, як і його «колега» в Нікополі, влаштував невеличкий салют в небі. Його навіть помітили з землі, однак мало хто задумався, що це справа рук рашистів. Більшість подумала, що це витівки когось з не надто розумних мешканців району.

Значення акції

Як бачимо, дрон навіть потрапив в місцеві новини, принаймні на рівні Телеграм-каналів. Однак важко стверджувати, що росіяни добились цим хоч чого-небудь. В своїй заяві окупанти стверджують, що акція повинна була показати, що вони господарюють в Українському небі, але не воюють з мирними мешканцями.

Щодо останнього твердження, то тут і так все зрозуміло — хто як не запоріжці, добре знають як насправді росіяни «не воюють» з цивільною інфраструктурою та мешканцями міста.

Пропагандистський ефект вони теж навряд чи отримали, бо прив’язати цей салют до росіян і до їхнього «свята» ніхто не здогадався. Тому залишається лише гадати, для чого їм знадобилост все це діяння і який зиск вони сподівались з цього отримати.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки: