Олеся Авраменко: відома запорізька мистецтвознавиця

16:04  |  27.08.2023
Олеся Авраменко, Запоріжжя

Запоріжжя завжди могло похвалитись творчими людьми. Наше місто подарувало Україні багатьох співаків, письменників, акторів. Є серед людей мистецтва з Запоріжжя і художники. Одна з них – Олеся Авраменко. Про неї ми сьогодні і поговоримо.

Походження та початок кар’єри

Олеся Авраменко народилась в місті Запоріжжя 25 жовтня 1959 року. Її батько, Олександр Іванович Авраменко (1934—1974), був відомим українським письменником, а мати, Єлизавета Костянтинівна Ромашко (* 1934), працювала філологом, педагогом та перекладачем.

У 1970 році Олеся разом з батьками переїхала до Києва. В 1982 році вона успішно закінчила факультет історії і теорії мистецтва Київського державного художнього інституту. Серед її педагогів були видатні митці та вчені, такі як Платон Білецький, Леонід Владич, Ганна Заварова, Вадим Клеваєв, Людмила Міляєва, Людмила Сак. Олеся також працювала як мистецтвознавиця в Республіканському Будинку моделей трикотажних виробів в період з 1982 до 1983 року.

Разом із Остапом Ступкою

Від 1988 року вона стала членкою Національної спілки художників України. У 1993 році Олеся захистила свою кандидатську дисертацію на тему «Українська дитяча книга 1970-1990-х років: основні тенденції розвитку ілюстрації» і отримала звання кандидата мистецтвознавства.

Розквіт кар’єри

Упродовж своєї кар’єри Олеся Авраменко займалася різними професійними справами, включаючи роботу кореспондента та консультанта з культурних питань для журналу «Президент» і газети «Президентський вісник».

Одна з мистецтвознавчих робіт Авраменко

У період між 1983 та 2004 роками Олеся Авраменко була зайнята на посаді в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського при Національній Академії наук України. Починаючи з 2004 року і до нашого часу, вона виступає керівницею відділу візуальних практик в Інституті проблем сучасного мистецтва при Національній академії мистецтв України. У 2009 році Олеся Авраменко отримала звання старшого наукового співробітника внаслідок рішення Вищої атестаційної комісії.

Міжнародні та всеукраїнські премії

З 2010 року вона має звання заслуженого діяча мистецтв України. У 2008 році їй була присуджена премія «Мистець» імені Платона Білецького від Київської організації Національної спілки художників України. Через три роки вона була відзначена Відзнакою Міністерства культури України «За багаторічну плідну працю в галузі культури». У 2012 році Олеся отримала Срібну медаль Національної Академії мистецтв України за її вагомий особистий внесок у розвиток національної культури та творчі досягнення.

Разом із колегами

Книга Олесі Авраменко «Терези долі Віктора Зарецького», опублікована в 2012 році, була визнана «Виданням року» в рамках Всеукраїнської акції «Музейна подія року — 2011». У 2013 році їй була присуджена Почесна відзнака «Трудова слава» Міжнародної Академії рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна». Ще через три роки вона стала лауреаткою Срібної медалі Національної Академії мистецтв України.

У 2018 році Олеся Авраменко ініціювала авторську серію монографій «ACCENT»: це науково-популярні видання, що охоплюють історію українського мистецтва XX-XXI століть, включаючи пошуки імен, художні групи, художні явища та тенденції.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter