Яким буде майбутній навчальний рік у Запоріжжі: наміри влади та опір батьків

15:58  |  06.09.2023
Форма навчання у Запоріжжі

Усю другу половину весни та початок літа не було абсолютно точно зрозуміло, як буде проходити навчальний рік в Запорізькій області. Адже з вуст можновладців звучали різні версії щодо того, чи будуть проходити заняття безпосередньо в школах, чи ні. А час поступово йшов…

Очне? Ні, змішана!

Ще наприкінці весни було озвучено інформацію, що в Запоріжжі буде так звана змішана форма навчання. Згідно неї, ті школи, які мають обладнані укриття, можуть проводити навчання очно. Інші ж мають право лише на заочне проведення уроків.

Для запровадження змішаного формату навчання потрібно було кілька умов. Деякі позашкільні навчальні заклади вже тоді працювали у змішаному форматі за погодженням із Запорізькою ОВА. Однак складніша ситуація була з дитячими садками, оскільки за статистикою вони набагато рідше мають найпростіші укриття. Також запорізькі університети працюють у дистанційному форматі, однак із нового навчального року там планують переходити до змішаного формату навчання. При цьому, за словами голови департаменту, рішенням ради оборони у дев’яти професійно-технічних училищах Запоріжжя вже наразі дозволили застосувати змішаний формат навчання з урахуванням наявності укриттів у закладах та на підприємствах, де учні проходять практику.

Одне з «облаштованих» укриттів, якими хизувалась міська влада

Влада та фахівці планували провести моніторингові дослідження у школах, щоб встановити, наскільки змінилася якість освіти після початку війни та впровадження дистанційного навчання.

Таке опитування дійсно запустили. Згідно нього, пропонувалось відповісти на питання, яку форму навчання у майбутньому навчальному році слід обрати – очну чи заочну. Таке опитування спричинило хвилю негативу як серед батьків, так і серед ряда педагогів.

Чому не очна?

Відповідь тут лежить на поверхні. Майже жодна зі шкіл Запоріжжя не має обладнаних укриттів, які дійсно могли б витримати прильот ракети хоча б комплексу С-300, не кажучи вже про «Іскандер». У більшості випадків так звані «обладнані укриття» — це просто гарно відремонтовані підвали. Але навіть такі приміщення є далеко не у всіх школах, тільки у тих, де колись існували шкільні тири.

У більшості ж запорізьких шкіл укриттів взагалі немає. До того ж, зазвичай наше місто обстрілюють балістичним озброєнням, а час підльоту ракети з окупованих територій області до Запоріжжя не перевищує 5 хвилин. Тому навіть якщо тривогу буде оголошено вчасно і укриття буде в наявності і готовності, далеко не факт що діти і викладачі зможуть у ньому врятуватись.

Укриття у приміщенні колишнього тиру

Саме тому опитування було зустріто, як-то кажуть, «в багнети». Почав нарастати вал невдоволення, адже мало хто з батьків був готовий ризикувати здоров’ям та життям своїх дітей в угоду більш якісній освіті. Дійсно, онлайн-освіта не здатна дати такої якості освіти, як традиційна. Але треба зважати на реалії нашого сьогодення.

Вчителі у школах теж зустріли імовірні нововведення не надто схвально. З них теж мало хто відчував себе готовим працювати в умовах постійної імовірності ракетного обстрілу. Втім, міський департамент освіти все одно провів опитування. Адже гроші на харчування школярів та ще багато інших «розхідних» статей вже були прописані у міському бюджеті. І «перекроювати» його чиновникам аж ніяк не хотілося.

Фінальні баталії

Суперечки тривали, а чиновники з департаменту освыти проводили рейди навчальними закладами, перевіряючи їх готовність приймати дітей. Хоча і вчителі, і персонал шкіл і дитсадків, а також і самі перевіряльники розуміли, що скоріш за все, ніяких дітей у цих школах не буде.

Прес-конференція очільника ЗОВА Малашко, присвячена зокрема і цьому питанню

Однозначно питання «допомогли» вирішити росіяни, черговим ударом по території міста. Того разу ракета агресорів влучила у готель Reikarz, і лише дивом тоді не загинули діти, оскільки на території готелю проводився дитячий захід. Тоді загинула тільки одна людина, але могли – десятки. Ця трагедія знов гостро поставила питання про небезпеку в Запоріжжі від ракетних обстрілів.

15 серпня дитсадки міста отримали анкету для батьків «Яку форму навчання ви хочете у 2023-2024 н.р.». А на сайті міськради з’явилася петиція із пропозицією відкрити по одному-два садки на район для очного навчання. І під петицією почали з’являтись підписи, що було дуже схоже на ботоферму.
Садки пропонувалося відкривати лише на дві години на день. Обґрунтування цієї «необхідності» – «соціалізація дітей». Під час тривоги діти разом з вихователями мали бути у сховищі, а батьки, що навіть живуть у сусідньому будинку, до завершення повітряної тривоги не зможуть забрати своїх дітей. Спуститися в дитсадкове укриття до своїх дітей батьки теж не мають права. Вони можуть лише чекати під парканом.

Таки дистанційка

Звісно, що цю «ініціативу» теж зарубили на корню. І, зрештою, мерія провела зустріч з батьківськими комітетами декількох районів міста. Там плани відправити дітей на навчання у школи було поховано остаточно, оскільки більшість батьків виступила рішуче проти.

Куртєв на зустрічі з батьками школярів

Зрештою, було об’явлено, що більшість шкіл не мають укриттів, що відповідали б вимогам. А тому навчання у школах Запоріжжя буде виключно дистанційним. Звісно, очне навчання має багато переваг і зараз у Запоріжжі достатньо дітей, які взагалі не вчились очно (або майже не вчились). Втім, життя цих самих дітей набагато важливіші за будь-який освітній процес.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Оставьте комментарий

*

  1. najlepszy sklep 18:04 | 14.04.24

    Wow, fantastic weblog structure! How lengthy have you ever been blogging for?

    you made running a blog glance easy. The whole glance of
    your web site is excellent, as neatly as the content material!

    You can see similar here dobry sklep