Усю другу половину весни та початок літа не було абсолютно точно зрозуміло, як буде проходити навчальний рік в Запорізькій області. Адже з вуст можновладців звучали різні версії щодо того, чи будуть проходити заняття безпосередньо в школах, чи ні. А час поступово йшов…
Ще наприкінці весни було озвучено інформацію, що в Запоріжжі буде так звана змішана форма навчання. Згідно неї, ті школи, які мають обладнані укриття, можуть проводити навчання очно. Інші ж мають право лише на заочне проведення уроків.
Для запровадження змішаного формату навчання потрібно було кілька умов. Деякі позашкільні навчальні заклади вже тоді працювали у змішаному форматі за погодженням із Запорізькою ОВА. Однак складніша ситуація була з дитячими садками, оскільки за статистикою вони набагато рідше мають найпростіші укриття. Також запорізькі університети працюють у дистанційному форматі, однак із нового навчального року там планують переходити до змішаного формату навчання. При цьому, за словами голови департаменту, рішенням ради оборони у дев’яти професійно-технічних училищах Запоріжжя вже наразі дозволили застосувати змішаний формат навчання з урахуванням наявності укриттів у закладах та на підприємствах, де учні проходять практику.
Влада та фахівці планували провести моніторингові дослідження у школах, щоб встановити, наскільки змінилася якість освіти після початку війни та впровадження дистанційного навчання.
Таке опитування дійсно запустили. Згідно нього, пропонувалось відповісти на питання, яку форму навчання у майбутньому навчальному році слід обрати – очну чи заочну. Таке опитування спричинило хвилю негативу як серед батьків, так і серед ряда педагогів.
Відповідь тут лежить на поверхні. Майже жодна зі шкіл Запоріжжя не має обладнаних укриттів, які дійсно могли б витримати прильот ракети хоча б комплексу С-300, не кажучи вже про «Іскандер». У більшості випадків так звані «обладнані укриття» — це просто гарно відремонтовані підвали. Але навіть такі приміщення є далеко не у всіх школах, тільки у тих, де колись існували шкільні тири.
У більшості ж запорізьких шкіл укриттів взагалі немає. До того ж, зазвичай наше місто обстрілюють балістичним озброєнням, а час підльоту ракети з окупованих територій області до Запоріжжя не перевищує 5 хвилин. Тому навіть якщо тривогу буде оголошено вчасно і укриття буде в наявності і готовності, далеко не факт що діти і викладачі зможуть у ньому врятуватись.
Саме тому опитування було зустріто, як-то кажуть, «в багнети». Почав нарастати вал невдоволення, адже мало хто з батьків був готовий ризикувати здоров’ям та життям своїх дітей в угоду більш якісній освіті. Дійсно, онлайн-освіта не здатна дати такої якості освіти, як традиційна. Але треба зважати на реалії нашого сьогодення.
Вчителі у школах теж зустріли імовірні нововведення не надто схвально. З них теж мало хто відчував себе готовим працювати в умовах постійної імовірності ракетного обстрілу. Втім, міський департамент освіти все одно провів опитування. Адже гроші на харчування школярів та ще багато інших «розхідних» статей вже були прописані у міському бюджеті. І «перекроювати» його чиновникам аж ніяк не хотілося.
Суперечки тривали, а чиновники з департаменту освыти проводили рейди навчальними закладами, перевіряючи їх готовність приймати дітей. Хоча і вчителі, і персонал шкіл і дитсадків, а також і самі перевіряльники розуміли, що скоріш за все, ніяких дітей у цих школах не буде.
Однозначно питання «допомогли» вирішити росіяни, черговим ударом по території міста. Того разу ракета агресорів влучила у готель Reikarz, і лише дивом тоді не загинули діти, оскільки на території готелю проводився дитячий захід. Тоді загинула тільки одна людина, але могли – десятки. Ця трагедія знов гостро поставила питання про небезпеку в Запоріжжі від ракетних обстрілів.
15 серпня дитсадки міста отримали анкету для батьків «Яку форму навчання ви хочете у 2023-2024 н.р.». А на сайті міськради з’явилася петиція із пропозицією відкрити по одному-два садки на район для очного навчання. І під петицією почали з’являтись підписи, що було дуже схоже на ботоферму.
Садки пропонувалося відкривати лише на дві години на день. Обґрунтування цієї «необхідності» – «соціалізація дітей». Під час тривоги діти разом з вихователями мали бути у сховищі, а батьки, що навіть живуть у сусідньому будинку, до завершення повітряної тривоги не зможуть забрати своїх дітей. Спуститися в дитсадкове укриття до своїх дітей батьки теж не мають права. Вони можуть лише чекати під парканом.
Звісно, що цю «ініціативу» теж зарубили на корню. І, зрештою, мерія провела зустріч з батьківськими комітетами декількох районів міста. Там плани відправити дітей на навчання у школи було поховано остаточно, оскільки більшість батьків виступила рішуче проти.
Зрештою, було об’явлено, що більшість шкіл не мають укриттів, що відповідали б вимогам. А тому навчання у школах Запоріжжя буде виключно дистанційним. Звісно, очне навчання має багато переваг і зараз у Запоріжжі достатньо дітей, які взагалі не вчились очно (або майже не вчились). Втім, життя цих самих дітей набагато важливіші за будь-який освітній процес.
Комментирование закрыто.