Змішане навчання в Запоріжжі: що слід врахувати батькам

17:29  |  06.05.2024
підземні школи в Запоріжжі

Нещодавно стало відомо, що в Запоріжжі планується запровадження змішанного навчання в школах. Що це таке, чи достатньо це безпечно і як це все буде відбуватись – про це і піде мова в нашому сьогоднішньому огляді.

Ситуація донедавна

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну освітня система Запоріжжя, як і в багатьох інших містах, зазнала суттєвих змін. Через постійні обстріли та щільні бойові дії лише в декількох десятках кілометрів від міста стало неможливим забезпечити безпеку дітей та викладачів під час очного навчання.

Куртєв та директор департаменту освіти Юлія Погребняк

Тож з березня 2022 року в Запоріжжі розпочалося масштабне впровадження дистанційного навчання. Школи та університети перейшли на онлайн-платформи, де вчителі проводять уроки та лекції, а учні та студенти мають можливість долучатися до них з дому. Особливо актуальним це стало для дітей, що переїхали до Запоріжжя з окупованих територій.

Дистанційне навчання стало вимушеною, але необхідною мірою, яка дозволила не зупиняти освітній процес в умовах війни. Завдяки цьому тисячі дітей та підлітків з Запоріжжя та прилеглих районів змогли продовжити здобувати знання, незважаючи на небезпечну ситуацію. Однак, цей формат мав очевидні недоліки. Окрім того, під час тривог навчання все одно переривається.

Спроби змінити ситуацію

Тоді ще виконуючий обов’язки мера Анатолій Куртєв та його помічники хотіли спочатку перевести школи на звичайний режим роботи. Для цього в школи навіть закупляли за дуже сумнівним тендером бойлери та інше устаткування. Водночас, з батьків почали збирати підписи за те, щоб дозволити дітям відвідувати школи. Фактично, посадовці хотіли перекласти на батьків відповідальність за життя та здоров’я дітей.

Звісно, ідея ентузіазму не викликала. Багато підписів зібрати не вдалося. Водночас, було очевидно, що гарних укриттів в більшості запорізьких шкіл немає. А навіть там, де є щось більш-менш «пристойне», провести термінову евакуацію дітей після оголошення повітряної тривоги буде неможливо – адже на це буде лише декілька хвилин.

До того ж, тривога в місті оголошується по 7-8 разів на день, тому діти тільки те і будуть робити, що бігати в укриття. Про якесь якісне навчання в таких умовах говорити не доводиться. Тому потрібно було якесь інше рішення, яке б хоч трохи зменшувало всі ці незручності, нелогічності та проблеми.

Змішанне навчання

Після зміни очільника ОВА до цього питання повернулись, але вже трохи з іншого напряму. Було дозволено проводити навчання по змішаній системі, однак лише у 24 школах міста, тобто там де є надійні укриття і де є можливість організувати в цих укриттях навчальний процес.

Діти в укритті

Також планується проведення занять одразу в укриттях. Це дозволить спростити процес евакуації, заняття будуть проводитись без перерв на переходи до захищених приміщень. Інша справа, чи вистачить таких приміщень на всіх дітей, однак будемо сподіватись, що все пораховано було правильно.

Однак, все одно потрібні офіційні погодження від батьків дітей. Більшість батьків такі дозволи надають, бо зазвичай з дітьми нікому сидіти, та і освіту діти повинні здобувати більш-менш повноцінно. Результати останніх перевірок знань показали, що рівень знань, особливо з точних наук, впав просто катастрофічно.

Підземна школа

У часи, коли війна змушує руйнувати не лише міста, але й звичні уявлення про життя, в Запоріжжі з’являється унікальний проєкт – підземна школа на базі 99-го ліцею. Цей проєкт став одним з пʼяти освітніх закладів України, які європейські партнери відібрали для участі в міжнародному проєкті «Укриття в школах України».

Ідея створення підземної школи виникла не випадково. Запоріжжя, як і багато інших міст України, з початку повномасштабного вторгнення Росії зазнає постійних обстрілів. У таких умовах забезпечити безпеку дітей під час очного навчання стає надзвичайно складним завданням.

Підземна школа 99-го ліцею – це не просто укриття, а й повноцінний освітній простір, де діти зможуть продовжувати навчання, незважаючи на небезпеку. Тут обладнані навчальні класи, лабораторії, бібліотека, спортивний зал та інші приміщення, необхідні для якісного освітнього процесу.

Будівництво підземної школи стало можливим завдяки співпраці української влади, міжнародних організацій та благодійних фондів. Європейський Союз виділив 10 мільйонів євро на реалізацію цього проєкту.

Підземна школа 99-го ліцею – це не лише символ стійкості та незламності українського духу, але й зразок того, як можна поєднати прагнення до знань з потребою у безпеці. Цей проєкт дає надію на те, що навіть у найскладніші часи освіта залишається пріоритетом, а діти мають можливість здобувати знання та будувати своє майбутнє. Також планується будівництво і інших подібних шкіл за гроші іноземних фондів та благодійників.

Батьки можуть не переживати за якість освіти в таких умовах. Навчальний процес буде йти за більш-менш звичним графіком.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки: