Чи варто готуватись до блекаутів в Запоріжжі і що робити

17:40  |  07.05.2024
Чи варто готуватись до блекаутів в Запоріжжі і що робити

Останнім часом в Україні поновились проблеми з енергетикою. Як і раніше, вони пов’язані з обстрілами з боку Російської федерації. Постала загроза нових відключень. Чого чекати найближчим часом, про це поговоримо сьогодні.

Продовження ударів

Всю минулу зиму багато українців з острахом очікували ударів по енергетичній інфраструктурі. Вони так і не почались, принаймні, не в тому ж масштабі, що восени-взимку 2022 року. Тоді жахливі обстріли Запоріжжя, як інших міст України, були спрямовані саме на енергетичні потужності. Але вже навесні 2024 року Росія завдала низки ударів по українській електрогенерації та енергетичним об’єктам, що призвело до значних проблем з постачанням електроенергії в країні.

Ці удари були частиною ширшої стратегії Росії, спрямованої на те, щоб підірвати українську економіку та зламати волю українського народу. Ці атаки завдали шкоди електростанціям, підстанціям та іншим критично важливим об’єктам інфраструктури, що призвело до перебоїв у постачанні електроенергії для мільйонів людей.

Український уряд доклав значних зусиль для відновлення пошкоджених об’єктів та відновлення постачання електроенергії. Однак ці атаки мали значний вплив на українську економіку, призвівши до зростання цін та втрат виробництва. Зокрема, пошкоджено дві гідроелектростанції та ряд важливих ТЕЦ.

Крім того, ці удари спричинили значні гуманітарні проблеми. Перебої в постачанні електроенергії призвели до того, що люди залишилися без опалення, світла та води. Це особливо важко було для людей, які живуть у районах, де йшла війна. В Запоріжжі поки що відключення не застосовувались, однак, мабуть, цього варто очікувати в найближчій перспективі.

Світ з гнівом засудив російські удари по українській електрогенерації та енергетичним об’єктам. Багато країн надали Україні фінансову та технічну допомогу для відновлення пошкоджених об’єктів та покращення енергетичної безпеки країни. Ці удари є ще одним прикладом жорстокості та варварства Росії. Вони підкреслюють важливість підтримки України у її боротьбі за свободу та незалежність.

Прогнози енергетиків

Як стало відомо, внаслідок нещодавніх ударів та пошкоджень енергетичної інфраструктури Запорізького району, існує ймовірність застосування віялових відключень електроенергії. Орієнтовний час запровадження обмежень — з 18:00 до 23:00 години.

За словами представників енергокомпанії та посадовців УкрЕнерго, наразі робляться все можливе, щоб мінімізувати вплив на споживачів та стабілізувати роботу електромереж. Проте, через значні пошкодження, повністю виключити ймовірність віялових відключень неможливо.

Відключення електроенергій для запоріжців явище вже знайоме, всі ми пам’ятаємо віялові відключення часів 2022-2023 років. Тоді електроенергію вимикали на декілька годин з певною періодичністю. Як буде все працювати тепер — поки що невідомо.

Поради для населення

Перш за все, варто передивитись власний електрощиток. Якщо у вас досі немає хоча б реле напруги, то його варто встановити. Адже при перепадах напруги після подачі енергії можна серйозно пошкодити власну техніку. За досвідом попереднього року можна сказати, що перепади будуть до 260-270 В, а бувало і більше. Також не зайвим буде і стабілізатор напруги, але це вже значні додаткові витрати, на які не всі готові.

Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то ваші можливості по електрогенерації дуже обмежені. Максимум — можете придбати собі якусь зарядну станцію, але пам’ятайте що її можливості доволі обмежені. Від неї ви зможете лише підзарядити ноутбук чи телефон. На будь-яку серйозну техніку їх заряда вистачить дуже ненадовго, тому розраховувати що від павербанка довго пропрацює ваш холодильник чи стиральна машина не варто.

Якщо ж у вас приватна забудова, то ситуація в корні інша. Тут ви цілком можете використовувати генератор. Кожен обирає для себе свій власний варіант — бензин, дизель чи навіть газ. У будь-якому випадку, генератор має бути за потужністю точно не менше за 3,5 квТ, а краще — більше. Також у власному будинку варто вже зараз готуватись до зими, якщо у вас з якихось причин це ще не пропрацьовано. Перш за все зверніть увагу на систему опалення та ізоляцію стін.

Пункти незламності та інші нюанси

Деякі з них працюють ще з часів перших блекаутів. Як все це буде працювати сьогодні поки що невідомо. Втім, можна розраховувати, що якісь пункти будуть точно працювати завдяки фінансуванню з боку іноземних партнерів та організацій.

Окрім того, відповідальний бізнес теж дає змогу зарядити хоча б телефони, надаючи для цього у вільний доступ розетки. Десь навіть влаштовано роздачу інтернету. Таким чином, навіть у найгіршому випаду можна буде мати останні дані про ситуації в місті та країні.

Також там можна буде зігрітись, але будемо сподіватись, що до зими енергогенерація буде якось диверсифікована. Нестача електроенергії — це не тільки втрата зв’язку чи проблеми з домашніми приладами, а ще і можлива нестача води та тепла, адже котельні та насосні станції теж працюють завдяки і електриці. Внаслідок цього треба враховувати, що мати вдома деякий запас води не буде зайвим. Що ж до тепла, то про мешканців приватного сектора ми вже вказали, а от у багатоквартирному будинку варіантів небагато окрім утеплення стін та вікон.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки: