Ланос: цікаві факти про народний автомобіль із Запоріжжя

15:06  |  25.08.2023
Ланос, Запоріжжя

Неможливо жити в Запоріжжі (та і взагалі в Україні) і не бачити цей автомобіль. Хоча його вже досить давно не виробляють, все одно Ланос залишається однією з найпопулярніших моделей на ринку. А сьогодні ми пропонуємо вам кілька цікавих фактів про «Ланос», які ви може і не знали.

Кузов від маститого модельєра

Саме проектування нової моделі почалося в травні 1994 року. Lanos був спроектований у співпраці з низкою авторитетних німецьких та англійських інжинірингових компаній науково-дослідним центром Daewoo в Уокінгу. У розробці брали участь такі компанії: Rochester Products Division (двигун), Delco Electronics (гальма, включаючи ABS), GM Powertrain Europe (автоматична коробка передач), Italdesign (кузов, структурний аналіз, електрообладнання, виготовлення дослідного зразка), PARS Passive Rückhaltesysteme GmbH ( подушка безпеки) та Porsche (концепт-кар — діагностика, структурний аналіз, підвіска та компоненти гальмівної системи, експериментальне виробниче спостереження).

Джорджетто Джуджаро

Дизайн кузова був розроблений відомим італійським ательє ItalDesign під керівництвом Джорджетто Джуджаро. Його дизайн був обраний за підсумком конкурсу, в якому брали участь 4 варіанти зовнішнього вигляду автомобіля.

Зйомки в кіно

Цей автомобіль став одним з «героїв» фільму «Ананасовий експрес». В одній зі сцен фільму саме Lanos призвів до смерті одного з персонажів. Сталося це так: персонаж, темношкірий бандит цілиться у іншого персонажа, і у цей час автомобіль пробиває стінку і влітає в приміщення.

Задавивши бандита, з машини вилізає інший герой — Ред, у виконанні Денні Макбрайда, і проговорює наступну фразу: «Ти щойно був убитий Daewoo Lanos, ублюдок!».

Корейський автомобіль, який робили в Польщі

Відомо, що з 1998 року великовузлове складання «Ланоса» першого покоління налагодили в Україні (в Чорноморську) на СП «АвтоЗАЗ-Деу». З 2000 року в Польщі розпочалося повномасштабне виробництво Daewoo Lanos, і вже у 2001 році комплекти для збирання цієї моделі в Україні почали приходити із заводу FSO.

А от у Польщі виробництво розпочалося трохи раніше. Вже 1997 року Lanos почав збиратися у Польщі на заводі «FSO». Вузлове складання Daewoo Lanos у Польщі (FSO) розпочалося у вересні 1997 року, а через рік стартувало повномасштабне виробництво.

Автоматична коробка передач

Наприкінці грудня 2011 року у продажу в Україні з’явилися перші екземпляри ЗАЗ Lanos з автоматичною коробкою передач. Зовні автомобіль абсолютно не змінився. Впізнати його можна лише за шильдиком «1,4 SX».

Автомобіль отримав 4-ступінчасту автоматичну гідротрансформаторну коробку передач виробництва японської компанії Aisin. КПП має шість режимів роботи: паркінг, нейтраль, задня передача, режим 1 (використовується тільки перша передача), режим 2 (використовується перша та друга передачі), режим D4 (використовується весь діапазон передач). Щоб колеса не буксували під час торкання автомобіля на льоду, коробку передач оснастили кнопкою Hold.

Також в автомобілі з’явилася можливість обігрівати передні сидіння та бічні дзеркала заднього виду. Цей автомобіль став першим «Ланосом» українського виробництва, оснащений АКПП, а також електрообігрівачем передніх сидінь та бічних дзеркал.

Ланос Спорт та Ланос Електро

Lanos Sport — це версія автомобіля, яка випускалася до 2003 року. Основні відмінності — лише дві двері, притому вони були іншими за розміром, ніж на звичайному Ланосі. Також тут стояв інший бампер (як передній так і задній), змінена задня оптика та легкосплавні диски. Також відмінністю був 1.6-літровий двигун, а в салоні була наявна подушка безпеки як для водія, так і для пасажира. Автомобіль користувався і користується особливою популярністю за свій незвичний вигляд та вищеописані бонуси, але водночас і знайти на нього запчастини буде набагато важче.

Lanos Electro з’явився вже на ЗАЗі. Сталося це 2010 року. Він оснащений 8 акумуляторними батареями та 15-кіловатним електродвигуном. Завдяки такому енергоозброєнню автомобіль може проїхати одним зарядом до 120 км. Втім, нікого із замовників розробка не зацікавила, і автомобіль так і залишився дослідним екземпляром.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter