Довгий час ТРЦ «Аврора» був єдиним центром такого роду на проспекті Соборному . Його відкриття було певною мірою знаменною подією для міста. Довгі роки це місце було одним з найпопулярніших в Запоріжжі, поки не розпочалось повномасштабне російське вторгнення.
Вперше розмови про будівництво торговельно-розважального центру виникли ще 2008 року, але тоді так і не дійшло. На цій території в радянські роки був дитячий садок, який закрили на початку 1990-х років. Надалі деякий час працював заклад громадського харчування, який більше нагадував забігайлівку. Коли його не стало, особливої ностальгії запорожці не відчували.
Плани щодо будівництва нового ТРЦ були озвучені у 2011-2012 роках. Вони відразу викликали побоювання, що у цій точці завжди будуть пробки. Адже проспект Соборний (тоді він ще називався по-старому, на честь Леніна) навіть тоді вже вважався перевантаженим.
Хід будівництва супроводжувався численними паузами. Частина виникала з природних причин, частина була штучною. Наприклад, «Водоканал» довго не хотів давати дозвіл на підведення «своїх» комунікацій. Як стверджували злі мови, чиновники хотіли отримати певну грошову винагороду. Чи отримали вони її, історія замовчує, але ТРЦ таки був добудований.
Проект неодноразово коригувався. З найпомітніших змін варто відзначити зникнення боулінгу. Спочатку він передбачався у будівлі ТРЦ, але на момент відкриття цього рішення відмовилися. Вся справа була в тому, що поруч із «Авророю» вже був боулінг, і тому нова «точка» одразу потрапила б до умов жорсткої конкуренції.
Спершу відкриття передбачалося на весну, потім на літо. У результаті відкрився ТРЦ лише 2 листопада 2013 року. Що цікаво, міське начальство (на той момент мером був Олександр Сін) своєю присутністю захід не отримав.
Натовп в «Аврору» прийшов дуже великий. На вході всіх пригощали чаєм, аніж деякі пенсіонери активно користувалися. Одна жвава бабуся змогла прийняти цілих 7 склянок. Також на вході працювали аніматори та розважали відвідувачів. Втім, усі прибулі намагалися пробратися всередину. Там на запорожців чекали ескалатори та ліфти з прозорими стінками.
Відвідувачі почали активно кататися на сходах та ліфті. Внаслідок цього один із ескалаторів зламався, але його швидко змогли полагодити протягом того ж дня. Трохи згодом у холі розпочався концерт, який теж був безкоштовним. Втім, слухати його було дуже незручно, тому що приміщення було явно не пристосоване як для таких заходів, так і для великих скупчень людей в принципі.
Відразу після відкриття ТРЦ мав три важливі переваги. Першим скористалося дуже багато запорожців. Ми, звичайно, маємо на увазі кінотеатр на верхньому поверсі. Декілька залів, гарні екран і звук, зручні крісла – все це одразу вивело його до найкращих у місті. Друга перевага – велика кількість магазинів із дитячими товарами. Для батьків це було великою зручністю. Третьою перевагою став підземний паркінг. На звичайній парковці не завжди вдається припаркувати автомобіль ближче до виходу, і в погану погоду іноді доведеться пройтися сльотою, або під снігом і дощем. Паркінг з ліфтом у цьому плані набагато зручніший.
Вигравав новий ТРЦ і щодо магазинів. Вибір тут був непоганим за мірками інших торгових центрів Запоріжжя, які на той час існували. Наприклад, тут можна було купити і одяг, і ювелірні прикраси, був фудкорт. Крім того, на нульовому поверсі відкрився магазин мережі Амстор. Наявність супермаркету в торговому центрі дуже важлива, оскільки він, зокрема, забезпечує постійний потік покупців. На тому ж верхньому поверсі, поряд із кінотеатром, був і фудкорт. Щоправда, закладів якихось відомих мереж там не було.
Частина магазинів моменту відкриття закрилася, їх замінили нові. Алекомплекс був затребуваний і в ньому практично ніколи не було вільних площ. Як і раніше, популярністю користувались кінотеатр і фудкорт. Останній зазнав деяких змін, тут з’явилося більше нових закладів. Втім, той же McDonalds тут так і не з’явився, хоча їх було уже 3 по місту, причому два з них знаходяться якраз у ТЦ: Сіті Молле та «Україні».
В «Аврорі» ж сталася певною мірою заміна. Супермаркет на нульовому поверсі залишився, тільки тепер це був Varus. У холі, де колись був концерт, тепер можна було побачити новинки автопрому. Тут регулярно репрезентуювали нові машини, і можна не тільки взяти інформаційний буклет, а й оглянути її «живцем». Дуже непогана опція для тих, хто має намір оновити свій автопарк найближчим часом.
Як і раніше, переміщатися між поверхами можна булопо ескалатору або на ліфті. В роботі ліфта була цікава особливість — ліфт зупиняється на кожному поверсі після натискання кнопки ліфта. Запорожці, які не звикли до цього, спочатку довго плуталися, виходячи не на тому поверсі, на якому планували. В цілому, незважаючи на розміри будівлі, всередині все дуже компактно, шукати потрібний магазин довго не доведеться. А якщо ви приходили з’їсти чи випити щось смачненьке в одному з місцевих кафе чи ресторанів, то Ви, напевно, залишались задоволені.
25 травня 2022 року торговий центр зазнав ракетної атаки. На щастя, ніхто не постраждав, оскільки на той момент ТРЦ ще не відновив роботу. Внаслідок удару було пошкоджено покрівлю та перекриття, сталася пожежа в одному із залів кінотеатру, зазнали суттєвих руйнувань навісний фасад, скління будівлі та оздоблення.
Тоді російські військові запустили по Запоріжжю чотири крилаті ракети, одну з яких збило ППО над ТРЦ «Аврора». У ТРЦ через ракетний удар виникла пожежа, було знищено четвертий поверх та частково третій. Багато торгових точок на проспекті Соборному, які знаходилися біля торгово-розважального комплексу, постраждали через ударну хвилю. У салонах краси та магазинах вилетіли вікна та пошкодилися двері та захисні ролети.
З тих пір будівля і досі не відновлена. Вона огороджена парканом, жодні роботи з реставрації не проводяться. Чи буде колись відновлений ТРЦ — невідомо, адже бойові дії йдуть і досі, і лінія фронту від Запоріжжя поки що далеко не відійшла.
Комментирование закрыто.