Не лише гуманітарка: найгучніші корупційні скандали Запоріжжя за останній рік

15:24  |  26.08.2023
Корупційні скандали Запоріжжя

Запоріжжя, нажаль, останнім часом пов’язане не тільки з героїчним протистоянням російському агресору, славетним козацьким минулим чи промисловими або спортивними досягненнями. Ми отримали сумнівну відомість через численні корупційні скандали, пов’язані з верхівкою міста та області. Всі вже чули про скандал з гуманітаркою, ми теж писали про це. Але були і інші проблеми.

Справа бойлерів

Приблизно рік тому Департамент освіти та науки Запорізької міської ради оголосив тендер на закупівлю 1,2 тисячі бойлерів на суму понад 14 мільйонів гривень. Переможцем торгів стала компанія з Дніпропетровщини, яка мала забезпечити поставку водонагрівачів до кінця вересня 2022 року. Проте поставка виявилася затяжною, бойлери не відповідали тендерним умовам, а запропонована ціна значно перевищувала ринкову.

Жартівливий колаж запорізьких журналістів — розслідувачів

В ситуації також виявилися помилки в тендерній документації: імена та коди ЄДРПОУ фірм не збігалися на печатках, ціни не відповідали реальним ринковим цінам, а також було помітно різні класи енергозбереження в бойлерах. Найбільше обурення викликав факт, що департамент не застосував штрафи чи не припинив співпрацю з компанією-переможцем, навіть після значних порушень строків поставки.

Слід зазначити, що цей скандал хоч і місцевого рівня, але в Запоріжжі він викликав обговорення та обурення серед місцевих жителів. Було висловлено думку, що міська влада надмірно купувала бойлери, коли цього не було дійсної потреби, а також звинувачення в нераціональному витрачанні грошей. Адміністрація відзначила, що придбання бойлерів для шкіл було необхідним, особливо через присутність переселенців.

На додаток, повідомлено, що щодо цього скандалу ведеться кримінальне розслідування, із 25 жовтня 2022 року справа знаходиться в слідчому управлінні ГУНП під керівництвом Запорізької обласної прокуратури. Проте протягом 10 місяців майже жодних дій не було вжито, спочатку справа, що викликала широкий резонанс у місті, взагалі «числилась» за райвідділком.

Таблички на мільйон

Тема забезпечення укриттів у Запоріжжі та в усій Україні, безперечно, є однією з найактуальніших для місцевих мешканців. Однак, крім недостатньої кількості сховищ у місті та їх закритості, також наявний ще один скандал, який вразив Запоріжжя.

Ті самі таблички

У грудні 2022 року міська адміністрація Запоріжжя замовила виготовлення табличок-вказівок «УКРИТТЯ» на загальну суму понад 1 мільйон гривень. Усього було виготовлено 1,5 тисячі таких вказівок. Якщо припустити, що кожна табличка коштувала 687 гривень, то загальна вартість замовлення виходить цілком значущою. Цікавим є і той факт, що переможець тендера зареєструвався як фізична особа-підприємець лише за 3 місяці до отримання замовлення від міської адміністрації Запоріжжя. При цьому в тендері не було жодних інших учасників, і ця особа-підприємець брала участь у ньому одноосібно.

Дрони? Ні, плитка!

Останнім часом у Запоріжжі виник новий конфлікт, пов’язаний з діяльністю місцевої мерії. Громадськість висловила критику влади за те, що кошти з міського бюджету були витрачені на заміну бруківки на головному проспекті міста Запоріжжя, замість виділення коштів на закупівлю дронів для підтримки українських військових. Більше того, нова тротуарна плитка, яка була встановлена на центральному проспекті, буквально зійшла під час першого сильного дощу. Особливо вразила ця проблема у районі вулиці Гагаріна, де плитка буквально розсипалася.

«Якість» роботи проявилася дуже швидко

Мешканці Запоріжжя висловили своє обурення тим, як влада розпоряджається коштами міського бюджету. Вони вважають, що ці кошти могли б бути краще спрямовані на допомогу українським військовим, а заміну бруківки можна було б провести після завершення війни. Місцева громада вважає, що такий підхід був би більш раціональним і патріотичним в контексті поточної ситуації в країні.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Оставьте комментарий

*

  1. Εγγραφ στο Binance US 2:11 | 29.03.24

    Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.