Небезпека обстрілів у Запоріжжі: що потрібно мати в аптечці

10:03  |  29.10.2023
Аптечка для цивільних

Наразі поновились ракетні обстріли нашого міста. Нажаль, з’явилисьі нові загиблі – нещодавно внаслідок удару по будинку на проспекті Соборному загинуло п’ятеро людей, зокрема, молодята що одружились лише нещодавно. Тому час передивитись домашню аптечку та можливо, подумати над тим, щоб носити аптечку і при собі.

Чому аптечку краще мати при собі

Звісно, носити з собою медицинский рюкзак чи якісь великіаптечні сумки з дому не потрібно і не корисно. У випадку близького прильоту та отриманого внаслідок цього стресу ви просто не встигнете зробити хоч щось та розібратись у великому скупченні таблеток, бинтів та іншого корисного приладдя.

Тому у носимому комплекті медицини все повинно бути компактно, доступно, та мінімально необхідно. Адже ми все ж знаходимось у великому місті, і довго чекати на допомогу не доведеться. Цей комплект повинен дати вам шанс дочекатись кваліфікованих лікарів та не дати стікти кров’ю собі або постраждалому поряд.

Готові рішення

Одразу слід попередити — не купляйте автомобільну аптечку. Вона у такому випадку може не допомогти, адже в ній здебільшого знаходяться звичайні бинти, як максимум ще йод, спирт та булавки. Допомогти за її допомогою у разі важкого поранення внаслідок розриву ракети чи касетного боєприпасу майже неможливо.

Якщо ви не хочете довго думати і готові витратити суму в еквіваленті десь 48 доларів (якщо бінт з гемостатиком – то біля 100 доларів), то можете придбати IPOK. Це готовий набір медичного спорядження, що призначений для роботи у міських умовах, для офіцерів поліції США.

Він включає в себе наступні складові:

  1. Турнікет CAT 7 версії
  2. Ізраїльський бандаж
  3. Перев’язувальний матеріал, може бути з гемостатиком для зупинки крові
  4. Рукавички.

Дорого? Так, для України це доволі велика сума, до того ж треба враховувати вартість доставки. Тому давайте просто зімпровізуємо такий самий набір, але в Україні із доступних комплектуючих хорошої якості.

Готуємо набір самі

Почнемо з рукавичок. Це взагалі не проблема, знайти їх можна у будь-якій аптеці. Виробник чи модель неважливі. Чому потрібно мати рукавички — можливо, ви будет надавати допомогу не собі чи членам родини або друзям. У постражадалого можуть бути наявні якісь хвороби, що передаються через кров – а нам з вами вони зовсім не потрібні, правда ж? Тому завжди користуйтеся рукавчиками.

Ізраїльський бандаж – тут варіатів може бути багато.

Виробників цього типу бандажів вистачає. Основний його сенс – створити максимальний тиск на місце поранення. Зазвичай для цього застосовується спеціальний пластиковий фіксатор, через який пропускають полотно бинта при накладенні пов’язки. У дуже багатьох випадках накладення такого бандажу допомагає зупинити кровотечу. Плюс бандажу ще і в тому. що пов’язка міцно тримається на місці, і нікуди не дінеться. Користуватись бандажом доволі просто навіть для недосвідченого користувача. Вартість бандажу в Україні коливається від 200 до 500 гривень, тому придбати його можна не за такі великі гроші.

Бинт з гемостатиком. Тут можна використати український варіант, що так і називається – «Гемостатик», або «Кровоспас».

В інтернеті можна знайти продаж їх (або подібних) виробів по ціні у 2000-500 гривень. У нього теж є інструкція на упаковці. По суті це є гофрований бинт, просочений гемостатичною композицією і ідеально підходить для зупинки кровотеч середньої і високої інтенсивності, а також для проведення тугої тампонади рани.

Тепер щодо турнікета. Звісно, можна придбати американський турнікет CAT, або SAM XT, але їх ціна може показатись занадто високою (близько 1500 гривень за одиницю).

Тому можна рекомендувати якісні українські турнікети «Січ». Вони сертифіковані і цілком надійні. Щодо інших виробників такої впевненості немає, тому можете придбати декілька дешевих (близько 150-200 гривень за одиницю) китайських турнікетів і потренуватись на них, якщо відчуваєте в цьому потребу.

Чим ще можна доповнити аптечку

В принципі, список тут майже необмежений. Кожен може додати те, що захоче і буде носити. Як приклад, можна додати наступні елементи:

  • рятувальне покривало (всі ви бачили фольговані покривала, їх часто використвує ДСНС)
  • більше перев’язувального матеріалу
  • звичайний джгут типу Есмарха, знайомий нам ще з радянських часів.

На останньому ми зупинимось окремо. Багато хто критикує цей джгут, і робить це справедливо, адже для бойових умов він і справді не підходить. Але у цивільному житті він може стати в нагоді. Справа у тому, що якщо так станеться, що треба буде надати допомогу дитині, то жоден турнікет може не спрацювати, адже кінцівки дітей занадто тонкі. Тому доведеться використати класичний джгут.

Все це можна переносити у звичайному зіп-пакеті – і дешево, і практично, і компактно. Не потрібно купувати якісь спеціальні чохли, у цивільному житті це не потрібно. А от складові цієї міні-аптечки можуть колись врятувати життя вам, вашим близьким або просто випадковим перехожим. Головне – у випадку накладання джугуту або турнікету не забудьте позначити час накладання. Це потім спростить роботу медикам.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Комментирование закрыто.