Колись мешканці Запорізької області мали чи не найкоротший маршрут виїзду — через Василівку-Кам’янське. Але вже більше року цей маршрут не діє і не є актуальним, зокрема після трагедії, що сталася після влучання ракети на збірний пункт. Наразі чи не єдиним варіантом є використання переходу Колотилівка — Покровка.
Наразі всі інші можливі пункти пропуску перекриті. Не можна виїхати ні через територію Запорізької, ні через територію Донецької області, всюди точаться бойові дії.
Тому наразі можна лише виїхати через територію власне Російської Федерації. Існують шлях до кордону з країнами Європейського Союзу чи Грузії, але ці варіанти підійдуть не всім. Адже не у всіх є закордонний паспорт, а без нього потрапити у єврозону наразі майже неможливо, ситуація вже трохи змінилась з весни 2022 року.
Якщо ви свого часу отримали російський паспорт, то це може трохи стати в нагоді. По дорозі усюди показуйте лише його, а про наявність українського документа краще не згадувати. Якщо ви втратили український паспорт, то ситуація буде більше складною, але теж вирішуваною. Але краще все ж мати при собі документ нашої держави, він вам згодиться вже на Українській території.
Діти повиннімати українське свідоцтво про народження. Якщо його немає, то будуть суттєві проблеми. Росіяни таких майже не пропускають. Теоретично може згодитись скан-копія, але у будь-якому випадку це буде більш проблемна історія.
Власним транспортом наразі перетнути кордон неможливо. Тому якщо ви будете їхати власною машиною, її доведеться залишити в Росії. Наразі найбільш часто користуються послугами різноманітних перевізників. Цінник різний, але сума буде дорівнювати приблизно 10 тисячам гривень. Звісно, платити доведеться або в рублях, або у доларах.
Існують і волонтерські організації, але користуватись їх послугами доволі важко, адже бажаючих доволі багато, а ресурси обмежені. До того ж, зазвичай волонтери займаються доправленням до пунктів пропуску на кордоні з Євросоюзом.
Це необхідно зробити обов’язково. Видаліть усі програми та листування, які можуть скомпрометувати або викликати питання у ФСБ.
Подивіться в ютубі, як почистити хмару, гугл-диск, як назавжди видалити всі програми. Всі аккаунти в соцмережах краще видалити заздалегідь. Як тільки домовитеся з перевізником, відпишіться від усіх українських каналів новин, а за два дні до поїздки — від усіх російських. Існують спеціальні програми, що забезпечують очищення пам’яті за спецальними алгоритмами, краще скористатись ними.
Фільтрація — стандартна процедура, яку доводиться проходити всім, хто виїжджає з окупованих територій. У неї входить досмотр усіх речей, а також паспортний контроль. Телефони будуть перевіряти доволі детально, тому обов’язково треба все почистити заздалегідь.
Також будуть питання- навіщо їдете, з якою метою, як ставитесь до так званої СВО. Звісно, треба відповідати так, щоб догодити росіянам. Тоді зайвих проблем не буде.
Ті, хто переходить кордон, допомагають своїм послідовникам — рублі, що залишилися, скидають в єдину коробку, щоб на ці гроші полегшити очікування в черзі іншим українцям. Адже далеко не всім щастить перейти кордон за один день.
Найчастіше КПП закривають через обстріли, причому відразу на кілька днів. Спочатку прикордонний перехід, що формально працював до 6 вечора, через ранній наступ темряви почав закриватися о 5-й, а ближче до зими він почне і зовсім працювати до 4-х.
Ті, хто не встигає пройти через перехід,щмушені ночувати на вулиці, або в авто перевізників. У хостелі місць небагато, зняти кімнату поряд – теж та ще задача.
Також на КПП великі черги. Щоб їх обійти, люди іноді платять черговим. Такса в середньому – три тисячі рублів за людину. Вас підсажують у найближчий автобус, і ви проходите в першій черзі.
Дорога «додому» є складною фізично та морально. Тим, хто має проблеми зі здоров’ям, варто кілька разів зважити всі «за» і «проти». Радимо обов’язково поспілкуватись у чатах телеграма з перевізниками та тими, хто вже перейшов через гуманітарний коридор Колотилівка-Покровка.
Будьте готові, що доведеться довго йти пішки, приблизно два кілометри. Дорога там гравійна, тому якщо у вас багато речей, буде доволі тяжко. Краще багато речей з собою не брати. ПО прибутті на українську територію вас зустрінуть представники силових структур. Треба буде здати усі російські документи, які ви встигли отримати. Також перевірятимуть телефону та «проб’ють по базі», але ставлення зовсім інше.
Після перевірок на українському боці вас чекатимуть волонтери. Вони допоможуть дістатись до пункту допомоги. Там можна трохи відпочити, поїсти та переночувати. Також вам підскажуть, де можна сісти на рейсовий автобус,що їде до Сум. Вартість проїзду складає приблизно 50 гривень. Звісно, можна замовити і приватний трансфер до того пункту, який потрібен.
Комментирование закрыто.