Жителі Запоріжжя та області, що стали гордістю усієї країни

09:26  |  24.08.2023
Герої Запоріжжя

За час повномасштабного вторгнення чимало запоріжців вчинили багато героїчних діянь. Але деякі відзначились особливо, і стали відомими на всю країну. Нажаль, багато хто з них загинув, захищаючи країну і всіх нас.

Денис Тарасов

Денис Тарасов — волонтер, адвокат, захисник прав та активіст, що діє у Запоріжжі. Від самого початку війни він відправився на фронт для захисту міста та України, ставши бійцем 110 бригади. Поза військовою сферою Денис відзначився як слідчий, юрисконсульт, адвокат.

Він був керівником юридичної фірми і також очолював громадську організацію «Запорізька правозахисна ліга «Універсал». У 2018 році він став голосом захисту парку Яланського, а в 2020 році взяв участь у виборах на посаду мера Запоріжжя. Нажаль, під час бойових дій Денис Тарасов загинув. Без батька залишились двоє дітей.

Юлія Чайка

18 серпня в Запоріжжі пішла з життя Юлія Чайка, яка відзначилася своєю відвагою та самовідданістю, захищаючи своє рідне місто від російських загарбників як доброволець. Вона залишила після себе 8-річного сина та родину. В кінці липня Юлія особисто зазначила на своїй сторінці, що вже чотири місяці добровільно приділяє свій час служінню українському народу. Хоча вона не розкривала конкретні подробиці свого служіння, організація «Демократична сокира» повідомила, що Юлія активно боролася за оборону Запоріжжя від ворожого нашестя.

Перед тим, як вирушити на фронт, Юлія відзначилася активною організаційною діяльністю, організовуючи музичні фестивалі, акції та фотовиставки. У своїх соціальних мережах вона також поділилася, що найважливішим випробуванням, яке поставила перед нею війна, була розлука з її сином.

В’ячеслав Радіонов

Вік В’ячеслава Радіонова на момент подій становив 25 років. Молодий чоловік народився у Запоріжжі. У 2014 році він успішно закінчив Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою, а пізніше отримав освіту в Харківському національному університеті Повітряних сил імені І. Кожедуба.

Від дитинства В’ячеслав прагнув стати льотчиком, і ця мрія була сильно вплинута його родинними зв’язками з авіаторами. Після завершення навчання він вирішив служити в 40-й бригаді тактичної авіації Збройних Сил України, де мав звання старшого лейтенанта. Ця бригада відзначалася за захист неба над Київщиною і отримала прізвисько «привиди Києва».

Рано вранці 24 лютого російські сили атакували аеродром у Василькові, де базувалася 40-а бригада тактичної авіації. В’ячеслав Радіонов, керуючи винищувачем Міг-29, зіштовхнувся у повітрі з трьома ворожими літаками. Він відволік на себе ворога, витративши своє життя, щоб дати можливість іншим пілотам врятуватися. Це був його перший і останній бойовий вильот.

Галина Задорожна

Галина Задорожна, 37-річна мешканка міста, загинула 30 вересня в результаті ракетного обстрілу міста Запоріжжя з боку російських сил. У результаті атаки чотири ракети були випущені по гуманітарній колонії біля авторинку, де знаходився пункт реєстрації для перетину на окуповану територію. Цей удар вразив понад 30 осіб. Галина працювала волонтеркою у Центрі взаємодопомоги.

В той роковий день 30 вересня, як завжди, вона прийшла на службу. Жінка перебувала в приміщенні для матерів із дітьми, яке вона разом з колегами організувала для переселенців. Навіть під час удару першої російської ракети, яка вразила пункт реєстрації, вона продовжувала роздавати чай людям.

Чоловік Галини, Віктор, розповів, що її робота по допомозі переселенцям розпочалася ще в лютому 2022 року. Вони разом доставляли продукти та необхідні речі до будинків, а згодом спільно заснували Центр взаємодопомоги в місті. Галина Задорожна була матір’ю двох синів. Президент України Володимир Зеленський посмертно відзначив Галину найвищою нагородою – «Золоте серце».

Василь Бушаров

Відомий запорізький шоумен Василь Бушаров створив в Запоріжжі волонтерський центр під назвою «Паляниця», який можна порівняти з справжнім оборонним підприємством. Цей центр об’єднав приблизно 500 осіб різних професій та вікових категорій. Робоче приміщення було організовано на площі приватного підприємства, яке займається виготовленням меблів у стилі loft та садових гойдалок.

Завдяки дружній команді зварювальників, що є частиною цього центру, за день вироблялося до 100 бронеплит. Перш ніж передати бронежилети військовим, волонтери проводять тестування – кожну бронеплиту випробовують на міцність за допомогою снарядів різного калібру. Протягом двох перших тижнів війни, волонтери з «Паляниці» успішно евакуювали близько 500 людей з небезпечних районів.

Також волонтерський фонд продовжував допомагати військовим і іншими спосоабми, навіть коли потреба у бронезахисті відпала. Волонтери надавали і надають Силам оборони автівки, оптику, елементи спорядження та інші корисні речі.

Запорізький «бандит»

19-річний солдат Роман Гломба, який є стрільцем-зенітником і служить у запорізькому 9-му полку оперативного призначення Національної гвардії України, відзначився в бою. Під час своїх чергувань боєць з позивним «Бандит» брав на себе важливе завдання – обороняв позиції батальйону в Запоріжжі та навколишніх районах, захищаючи їх від повітряних нападів.

Завдяки точним пострілам з протиповітряного ракетного комплексу «Ігла», Роман Гломба тричіздійснив знищення ворожих літаків Су-25 – це сталося 29 квітня, 23 травня та 29 травня. Цим він ефективно запобіг обстрілу позицій українських захисників та міста Запоріжжя. Окрім цього, Роман збивав і крилаті ракети.

У вересні 2022 року президент України Володимир Зеленський нагородив Романа Гломбу орденом «Золота Зірка» за його відвагу та вагомий внесок у захист країни, визнавши його героєм.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter