Після відставки секретаря міськради Анатолія Куртєва, депутати обрали на його місце нового секретаря. Посаду зайняла Регіна Харченко. Однак про неї настільки мало відомо, що абсолютна більшість запоріжців навіть не впізнає її в обличчя. Що ж, спробуємо дізнатись, хто це.
Мало хто мабуть вже згадає, що колись в Запоріжжі був обраний людьми мер (жарт, а може і не дуже). Справа в тому, що колись внаслідок неабиякого політичного тиску чинний на той момент (2021 рік) мер Володимир Буряк написав заяву про відставку. З тих пір виконуючим обов’язки мера став секретар міської ради.
На той момент ним був член фракції «Слуга народу» Анатолій Куртєв. Ми вже розповідали про політичні перипетії цього процесу, тож повторюватись не будемо. Підмітимо лише, що в той період подібна ситуація планувалась лише на деякий час. Очевидно, в подальшому повинні були провести нові вибори мера.
В той же час спішити з виборами мера тоді теж не хотіли. Адже у «Слуги народу» так і не було кандидата, який міг би обійти імовірного представника від ОПЗЖ, якогось чергового вихідця з «Запоріжсталі» чи ще з якогось з місцевих заводів.
Тому аж до початку повномасштабного російського вторгнення це питання так і не було вирішене. Враховуючи те, що лінія фронту зупинилась від Запоріжжя кілометрах в 40, проводити в місті вибори було не дуже безпечно і поки така ситуація буде зберігатись і далі, ніяких виборів у нас не буде, а буде тільки виконуючий обов’язки.
Протягом повномасштабної війни Куртєв, який був фактично мером міста, здобув тут майже необмежену владу, враховуючи що більшість в міськраді мала фракція «Слуги Народу», а голосів інших депутатів тривалий час не вистачало.
Тим не менш, питань ставало все більше. Постійні корупційні скандали, пов’зані з відвертими «розпилами» грошей на сумнівних тендерах, передача земельних ділянок під забудову МАФів одній відомій в місті мережі вуличних кав’ярень, перекладка тротуарів та постійні «реформи» в сфері міської охорони здоров’я — це лише малий перелік того, за що пана Анатолія не дуже полюбляють місцеві жителі.
На додачу, пан Куртєв тривалий час працював в сфері судово-медичної експертизи та ритуальних послуг, тому до Запоріжжя приліпилась приказка, що містом керує директор моргу. Це була звісно трохи натяжка, але близька до істини. Тому симпатики у «мера» якщо і були, то небагато.
Проблемою в знятті Куртєва з посади було знайти голоси для цього. Адже фракція «Слуги Народу» в своїй масі цього б не підтримала. Без їх голосів зробити це було б дуже важко, але, як виявилось, можливо.
Задля цього домовились між собою депутати всіх інших фракцій міськради. Водночас з’явився і кандидат на заміну Куртєву. Ним і стала Регіна Харченко. Вона, доречі, теж з фракції «Слуга Народу», але була з неї виключена.
Справа в тому, що пані Харченко вступила у декларовану та відкриту боротьбу з корупцією. Як депутат, вона активно пропагувала ідеї вилучення у різноманітних міських можновладців (перш за все Володимира Кальцева) земельних ділянок, які були виділені їм з значними порушеннями або і взагалі протизаконно.
Регіна Харченко народилася 21 вересня 1990 року в селищі Октябрське, Первомайський район, Кримська область (сьогодні — територія України). Здобула вищу освіту у трьох університетах:
Кар’єра
Свою кар’єру Регіна Харченко розпочала у сфері юриспруденції, працюючи податковим юристом. Згодом вона відкрила власну адвокатську практику, де зосереджувалась на питаннях податкового та господарського права.
У 2020 році Регіну Харченко було обрано депутаткою Запорізької міської ради від політичної партії «Слуга народу». В раді вона очолила фракцію цієї партії. Регіна Харченко позиціонує себе як прогресивного політика, який прагне до змін та оновлення влади. Вона виступає за децентралізацію влади, розвиток місцевого самоврядування, боротьбу з корупцією та покращення життя громадян.
Регіна Харченко — молодий та амбітний політик, яка має досвід роботи в юриспруденції та управлінні. Її обрання виконуючою обов’язків міського голови Запоріжжя стало знаковою подією для міста, адже вона стала першою жінкою на цій посаді.
Варто згадати, що деякий час протягом своєї адвокатської кар’єри пані Регіна працювала разом з Анатолієм Куртєвим, коли той був керівником бюро судмедекспертизи. Тому коли вони вдвох потрапили в мерію, то можна було очікувати продовження творчого симбіозу, тим більше що і представляли вони одну фракцію.
І так воно деякий час і виглядало. Харченко виступала таким собі явним антикорупціонером, що просував потрібні меседжі, а Куртєв тим часом робив те, що хотів. Однак через деякий час пані Регіна очевидно вирішила грати в свою гру і не підпорядковуватись своєму начальнику. І взялась за антикорупційну діяльність вже не для гарного слівця, а всерйоз. Це тут же принесло їй певну славу та відомість в антикорупційних колах міста.
Це згодом і призвело до протиріч з Куртєвим, бо Харченко вочевидь стала на бік сил, що були проти діючого в.о. мера. Однак коли повністю сформувався контингент депутатів, і Харченко стала за крок від омріяної посади, вона знов змінила свою риторику. Вона почала вдавати, що ніби взагалі завжди була проти Куртєва, хоча це було аж ніяк не так.
А от після обрання на пост шляхом голосування депутатів всіх фракцій, окрім «Слуги народу», Регіна Харченко змінилась і зовсім. Якщо до обрання на посаду вона декларувала необхідність судових позовів від мерії до Кальцева щодо, зокрема, відібрання у нього сквера імені Дениса Тарасова, то тепер вона чомусь не хоче їх підписувати. Причому позови вже готові, однак поки що вони не підписані пані в.о. мера, і коли вона це зробить — питання відкрите. Тож, поки що, чекаємо, чим себе ще проявить пані виконувачка обов’язків…
Комментирование закрыто.