Найяскравіша жінка-політик Запоріжжя

11:07  |  08.09.2023
Олена Солод, Запоріжжя

Запорізький Бен Ладен, ню-фото на проспекті та публічний стриптиз на телеканалі — це все про неї. Сьогодні пригадуємо Олену Солод, що колись була головним фрік-політиком Запоріжжя. Таких жінок у мсцевій політиці не було, і мабуть, вже і не буде.

Бен Ладен

Можливо, жило б подружжя Олени Солод та Олександра Вишневецького тихо та спокійно, але, мабуть, вони багато читали про політику чи дивились телевізор. Історії достеменно невідомо, що саме стало спусковим гачком того, що і Олена,і Олександр вирішили податись у політику. Олександр балотувався на посаду мера,але невдало.

Однією з перших їх політичних акцій став протест проти початку американської операції в Афганістані. Супруги вирішили висловити його біля «оплоту американського імперіалізму» — ресторану «Макдональдс» на проспекті Металургів. Втім, окрім короткої згадки у місцевих змі, це нідо чого не призвело.

Далі Олена Солод вступила до політичної партії «Єдина сім’я». А далі вперше отримує свою долю сумнівної слави. Вона подала до РАГСу Комунарівського району Запоріжжя документи на зміну прізвища, імені та по батькові, вписавши у графи обраних ПІБ ім’я міжнародного терориста Осами бін Ладена.

Олена Солод

Працівники РАГСу намагалися переконати Солод не робити цього, наводячи такі аргументи: Осама бін Ладен — ім’я чоловіче, його носить терорист, правки ПІБ матері будуть внесені до свідоцтв про народження дітей та свідоцтво про шлюб.

Проте Солод відмовилася змінити своє рішення. Вона у різкій формі заявила, що дотрималася всіх вимог закону і відмовити їй не мають права, а також поширила через місцеві ЗМІ заяву про намір подати на РАГС до суду. Поки працівники РАГСу надіслали запит до міліції, яка може перевірити, чи не перебуває Солод під судом, слідством чи розшуком. Перешкоджати зміні ПІБ правоохоронці не мали права, втім все ж знайшли привід. Осама бін Ладен був у розшуку Інтерполу, і щоб не заважати пошуку особливо небезпечного злочинця, таке перейменування неможливе. Олені порадили звернутись із цим питанням після затримання бін Ладена.

Скандал із чоловіком

Трохи раніше, у вересні 2001 року в Запоріжжі з’явилися листівки, в яких колишнього кандидата на посаду мера міста Олександра Вишневецького звинувачували в гомосексуалізмі, зоофілії, двоєженстві, зґвалтуваннях літніх жінок, психічної неврівноваженості та інших гріхах. Листівки було підписано Оленою Солод.

Як з’ясувалося згодом, таким чином дружина вирішила помститися чоловікові за те, що той погодився з висунутим проти нього звинуваченням у поширенні листівок, які ганьблять честь та гідність міського голови Запоріжжя. Як заявив Вишневецький, він не має до цієї справи жодного відношення, а зі звинуваченням погодився лише для того, щоб прокуратура залишила його у спокої. Цей вчинок його дружина розцінила як зраду. Вона подала на розлучення і розклеїла листівки.

Перформанс в прямому ефірі

Головний «номер» у своєму політичному житті Олена Солод викинула у наступному, 2002 році. Підчас виборів до Верховної Ради вона висунула свою кандидатуру. Це стало можливим тому, що на тих виборах вперше в історії України кандидати в одномандатних округах повинні вносити грошову заставу, приблизно еквівалентну 200 доларам США, на користь ОВК. Таким чином, висунутисвою кандидатуру міг майже будь-хто.

Усе Запоріжжя заполонили листівки. На них була зображена Олена Солод у стилі топлесс, з надписом «Солод Олена — Її місце у Верховній Раді». Цілистівки були буквально всюди – як на центральному проспекті, так і у спальних районах.

Важко сказати, яку мету переслідувала ця жінка. При цьому Олександр Вишневецький (що так і залишився її чоловіком) ставився до цих дій з мовчазною згодою. Можливо, Солод вважала, що шляхом відвертого епатажу зможе добитись більшої відомості.

Відомість вона дійсно отримала, але здебільшого скандальну і негативну. Більшість запоріжців негативно поставились до відвертого поширення фактично порнографії містом. При цьому плакати висіли у найбільш несподіваних місцях, деякі висіли навіть поблизу дитячих садочків чи на школах. Тому піар у Олени вийшов «так собі».

Але ню-агітація не давала їй спокою. Вочевидь, вона щось чула про Чіччоліну, італійську порнозірку угорського походження. Ця жіночка свого часу змогла пробитись у італійський парламент, вочевидь, не в останню чергу завдяки свої відомості як зірки порноіндустрії. Втім, Солод вочевидь не знала, що Чіччоліна перед тим, як стати депутатом, состояла у декількох політичних партіях майже 8 років.

Кожному кандидату в депутати надавався ефірний час для агітації. Свій час Олена Солод вирішила використати не для пафосних чи полум’яних промов. Вона одразу перейшла до справи, і коли на неї спрямували камеру, просто зняла своє верхнє та нижнє вбрання, залишившись голою перед камерами. Солод прокоментувала це так: «Мені від своїх виборців приховувати нічого».

За хвилину Олена Солод стане відомою зіркою ТВ… але не надовго

Подальша доля

На виборах Олену чекало закономірне фіаско. Супруги ще пробували зайти на політичний Олімп, зокрема Олександр Вишневецький знов спробував стати мером. Що цікаво,він теж оголювався під час свого ефірного часу на агітацію, але цей інцидент такої відомості не отримав.

Згодом їх скандальні акції припинились, і Олена пропала з орбіти запорізької політики. Вже на рубежі «десятих» і «нульових» стало відомо, що супруги тепер живуть тихо у власній квартирі, навіть припинили сваритись з сусідами і виховують своїх дітей. Про колишнє скандальне минуле в них нічого не нагадує. Хіба що вицвітші афіші з Оленою, які де-не-де ще висять у важкодоступних місцях, коли внаслідок лінощів так і не дібрались комунальники.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter